خرید اشتراک

آموزش ساخت و مدیریت بهترین تیم های کاری

نمایش متمرکز

امی ادمونسون

27:17

|

0 عضو

201 بازدید

سرفصل های دوره

 • 1 - خوش آمدگویی
  01:25
 • 2 - آشنایی با تفاوت های میان تیم و تیم سازی
  04:06
 • 3 - آشنایی با نقش ها در تیم و بازی کردن نقش
  02:48
 • 4 - آشنایی با روابط و ریسک ها بین فردی
  04:35
 • 5 - ایجاد کردن امنیت روانی در تیم
  05:04
 • 6 - تعریف و مشخص کردن هدف ها
  02:27
 • 7 - یادگیری از شکست ها
  03:39
 • 8 - اقدام فراتر از مرزهای موجود
  02:39
 • 9 - آشنایی با دیگر منابع یادگیری کار تیمی
  00:34
 • Ex_Files_Leading_Working_Teams.zip
 • توضیحات


  در این مجموعه آموزش با اصول کار تیمی آشنا شده و یاد می گیرید که چطور یک تیم خوب تشکیل داده و سپس با جزئیات و ترفندها و اصول و تکنیک های مدیریت تیم ها آشنا شده و انجام آن را در عمل یاد خواهید گرفت. مدرس مجموعه Amy Edmondson از حرفه ای های مدیریت تیم هاست و سالها تجربه و دانش خود در این زمینه را با شما دوستان عزیز به اشتراک می گذارد.

  توضیحات بیشتر


  تصور کنین وقت عمل قلب باز دارین. یک تیم از جراحان، پرستاران و تکنسین ها با هم میان و حتی ممکنه برای اولین بار باشه که همدیگرو میبینن و تجربه و عملکردشونو باهم هماهنگ میکنن تا یک عمل موفقیت آمیز داشته باشن. نتیجه ی عمل شما کاملا وابسته به اینه که اونا چقدر خوب باهم کار کنن. به این فکر می افتین که اونا فقط آدمن و واقعا چی باعث میشه که کار گروهیشون رو به خوبی انجام بدن. من ادی ادموندسون، استاد رهبری و مدیریت در دانشکده بازرگانی هاروارد، هستم. ده سال اخیر رو صرف کار با سازمان ها و بررسی نحوه انجام کار های پیچیده توسط کارکنان کردم و چیزی که فهمیدم اینه که سازمان ها کاملا به کار های گروهی وابسته ان و مرتبا تیم ها جایگزین گروه ها میشن. تو این دوره من تفاوت گروه و تیم ساختن رو براتون توضیح میدم و اینکه این دو از دید یک عضو گروه و رهبر گروه چه معنی ای دارن. من چالش های ایجاد تیم و یادگیری رو براتون توضیح میدم که بی شک تو سازمانتون باهاش مواجه میشین و همچنین راه هاییو بهتون میگم که طبق اونها میتونین مطمئن باشین که گروه هاتون هم یاد میگیرن و هم موفق میشن. پس بیاین شروع کنیم.

  وقتی میگم "تیم"، اولین چیزی که به ذهن میاد چیه؟ احتمالا تیم ورزشی مورد علاقتون و دلیلش هم اینه که تیم های ورزشی نمونه ای عالی از ماهیت کلمه گروهن. اونا تعداد ثابتی آدمن که به هم وابسته ان و برای یک هدف مشترک مثل بردن بازی، کار میکنن. گروه یعنی یک تعداد محدود از افراد با اعضای مشخص در طول یک مدت زمانی. در سازمان های تجاری، گروه ها معمولا برای توسعه یک محصول جدید، پیاده سازی یک فن آوری جدید یا حتی تاسیس یک شرکت استفاده میشن و البته در ورزش هم که بحث بردن بازیه. در کل، یک تیم، گروهی از آدمها ان که اعضاش برای انجام کارشون به هم وابسته ان. من مدتی مشغول مطالعه تیم ها و سازمان ها بودم و متوجه شدم که طبیعت کار گروهی در سازمان های امروزی به طور چشمگیری در حال تغییره. برای اینکه متوجه منظورم بشین، یک اتاق اورژانس و یک مریضو که به این اتاق میره در نظر بگیرین و در یک مدت زمان کوتاه امیدواریم که یک گروه از متخصصان بالینی جمع بشن و سعی کنن بفهمن چیکار باید بکنن. حالا احتمال اینکه در بیشتر اتاق های اورژانس شلوغ، این گروه از افراد اصلا تا حالا باهم کار نکرده باشن و حتی اسم همم ندونن خیلی زیاده؛ پس این حیاتیه که هرکدومشون خیلی سریع مهارت هایی که دارنو برای مراقبت از اون مریض به کار ببرن. حالا ممکنه این یک نمونه بزرگ باشه، ولی به موقعیتای مشابه تو کار خودتون فکر کنین که لازمه با یکی که خوب نمیشناسینش همکاری کنین و کیفیت این همکاری، نتیجه ی موفقیت یا شکست پروژه رو برای تیمتون مشخص میکنه. در کل من ساختار های ممتاز و انعطاف پذیر تر کار گروهی رو میبینم. من آدم هاییو میبینم که همزمان تو تیمای مختلفن. تیم هایی با اعضای اصلی و اعضای ثانوی میبینم و در هر مورد، اونا باید به طور موثر باهم کار کنن؛ اونم بدون همکارای آشنا که مدت ها توی یک تیم باهاشون کار میکردن. این یعنی چی؟ یعنی آدم به جای کار گروهی توی تیمای ثابت و آشنا، باید توی کار گروهی با یه تیم جدید خوب باشه که این نیازمند برقراری ارتباط حتی بر خلاف میلتان و ساختن یک رابطه کاری خوب برای بالا بردن سرعت کاریه که دیگران توی تیم انجام میدن، باهاش مواجهن و یا سعی میکنن انجامش بدن. بعدش باید مشخص کنین که اهداف مشترکتون چیان تا بتونین با فکر های بکر تصمیم بگیرین و به جلو حرکت کنین. تیم ساختن ذاتا باعث بالابردن سرعت، همکاری موثر و یادگیری فرایند میشه. بهترین نتیجه وقتی به دست میاد که مردم باید باهم کار کنن و ایده ها، اقدامات و امکاناتشونو باهم هماهنگ کنن؛ برای همین وقتی تو فرایند یک گروه سهیمین، همواره در حال یادگیری هستین. البته تبادل کامل اطلاعات مهم ذاتا امکان پذیر نیست و واسه همین هربار باید انتظار مقداری پیچیدگی، عدم قطعیت و حتی بی نظمی کاملو تو فرایند داشته باشیم. تیم ساختن قابلیتیه که با تمرین میتونه به بخشی از طبیعتتون تبدیل بشه و گرچه چالش های واقعا سختی تو ساختن یک تیم جدید هست، ولی سود های زیادیم هم برای سازمان ها و هم برای افراد داره تا به این راه های جدید کار کردن تسلط پیدا کنن. آیا این روزا با راحت شدن سلسله مراتب و توزیع رهبری، دیگه نیازی به یک رهبری قوی نیست؟ اتفاقا میخوام استدلالی کاملا مخالف اینو بیارم. درواقع کار های یک تیم مثل ریسک پذیری، مقابله با اشتباهات و عبور از هر نوع مرزی در سازمان ها کاملا طبیعین. پس رهبری برای دستیابی به اونا بیشتر از همیشه نیازه.

  مشاهده بیشتر
  نظر کاربران
  امتیاز
  0
  0
  0
  0
  0
  میانگین 0
  کل رای ها0
  نمایش متمرکز
  امی ادمونسون
  مشاهده دوره های مدرس
  اِمی، استاد درس مدیریت و رهبری در دانشگاه هاروارد آمریکا است. از بین 50متفکربرتر دنیا در زمینه ی مدیریت، رتبه 15را به خود اختصاص داد. اِدمانسون، در مورد رهبری و مدیریت در شرکت ها و کنفرانس های سراسر دنیا صحبت می کند. او به تازگی کتاب Teaming to Innovate را نوشته است. Teaming یعنی:سازمانها چطور یاد میگیرند، خلاقیت و رقابت کنند. و همچنین نویسنده ی کتابA Fuller Explanation و حدود بیش از هفتاد مقاله در مورد رهبری، همکاری، نوآوری و یادگیری سازمانی است. در سال2004به علت مشارکت در بهبود عملکرد مدیریت، جایزه ی  Accenture Award را دریافت کرد. و در سال2006به دلیل موفقیت در آکادمی مدیریت، موفق به دریافت جایزه ی Cummings Award شد. و در سال2013توسط مجله ی منابع انسانی به عنوان یکی از 20 متفکر برتر در حوزه ی منابع انسانی انتخاب شد.

  لیندااپ ، یلتفرمی برای ارئه آموزش های لیندا با ترجمه و دوبله فارسی با بالاترین کیفیت و ترجمه شده توسط متخصصین هر حوزه. آیا تا بحال در کلاس های مولفین برترین کتب IT جهان شرکت کرده اید؟
  با لیندااپ تجربه ای جدید از آموزش داشته باشید.
  با محصولات آموزش ویدئویی لیندااپ لذت آموزش نا محدود و حس زیبای حرکت در مرز های دانش IT پابه پای نام آور ترین اساتید و مدرسان جهانی ، گوارای وجودتان.

  بزرگترین آرشیو آموزش های لیندا با دوبله فارسی

  لیندا دوبله - بزرگترین آرشیو آموزش های لیندا به زبان فارسی - لیندا دوبله ، دانلود آرشیو کامل آموزش های لیندا دانلود زیرنویس لیندا ، تمام آموزش های Lynda ، دوبله فارسی لیندا ، فیلم های آموزشی لیندا Lynda Farsi , Lynda.com فارسی ، زیرنویس فارسی لیندا ، ترجمه لیندا

  • زبان انگلیسی
  • جلسات 9
  • مدت زمان 27:17
  • زیرنویس فارسی دارد
  • تاریخ انتشار در سایت ۱۴۰۱/۰۹/۰۷

  دوره های مرتبط با گواهینامه حرفه ای منابع انسانی

  دوره های مرتبط با مهارتهای مدیریتی

  دوره های مرتبط با تیم سازی

  دوره های مرتبط با منابع انسانی