منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

خلاصه کتاب 101 راه برای ارتباطات

101 Tips for Telecommuters

دبرا اِی دینوسنزو

نویسنده دبرا اِی دینوسنزو

118 بازدید
خلاصه کتاب 101 راه برای ارتباطات

چکیده

برای افرادی که قصد دورکاری دارند، کتابی دوستانه مانند ، غیررسمی و گاه طنزآمیز نوشته است.
نویسنده با استفاده از تجربیات دست اول خود ، طیف وسیعی از مسائل پیچیده ای را که افراد دورکار با آن مواجه میشوند از جمله یافتن فناوری مناسب و مقابله با عقایدی که مردم راجع به دورکاری در خانه دارند را در این کتاب به تصویر میکشاند.
 وی اطلاعات عملی و نکاتی را که واقعاً می توانید استفاده کنید ارائه می دهد.
 اگر  دورکار، مدیر از راه دور یا کارگر مستقر در خانه هستید ، کتاب راهنمای وی در افزایش مهارت و بهره وری به شما کمک میکند.
 اگر به شغل دورکاری فکر میکنید، این کتاب دقیقاً به شما می گوید چه توقعاتی داشته باشید و  چگونه با استفاده از جدید ترین روش ها این مرحله را طی کنید.

توضیحات

get Abstract را به کسانی که دورکاری میکنند و یا قصد انجام این کار را دارند ،پیشنهاد میدهد. Dinnocenzo کتاب
_ نکات اساسی
.به عنوان یک فرد دور کار، امروزه شما بخشی از مهمترین و دارای سریعترین روند رشد در محل کاری هستید.
· یک دورکار موفق باید مستقل ، منظم و با انگیزه باشد.
.شما باید در زمینه سازماندهی، ارتباطات ، مدیریت زمان و فناوری خوب باشید.
.اگر حواستان به راحتی مشغول میشود ،از کودکتان نگهداری میکنید یا مسئولیت  خانواده را عهده دار هستید ،دورکاری را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید.
· با یادداشت کردن اهداف و برنامه های روزانه، مقصود و دیدگاههای کلی، روی کارهای روزمره ، کار و زندگی خود متمرکز شوید.
 · حواس پرتی ها و وقت تلف کن هارا  را بشناسید. سعی کنید آنها را در هفته کاری خود کنار بگذارید یا حداقل قابل کنترل نگه دارید.
. از طریق جلسات منظم ، عضویت در انجمن ها و استفاده از فناوری مانند پست الکترونیکی ، با افراد دیگر در ارتباط باشید.
 · با توضیح صادقانه و صریح در مورد کار خود با اعضای خانواده ،آنها را به عضویت تیم خود بکشید.
 · خدمات آنلاین مورد نیاز خود را شناسایی کرده ، درمورد گزینه های خود تحقیق کنید و  سرانجام در  مورد قرارداد با ارائه دهنده خدمات گفت و گو داشته باشید.
· از خود ارزیابی متفکرانه استفاده کنید تا در زمینه دورکاری کارآمدتر شوید.

جان کلام

 دورکاری میتواند شما را از مسافت طولانی و ناامید کننده ای که هر روز باید طی کنید نجات دهد و ممکن است انعطاف بیشتری را برای گذراندن وقت خود با خانواده به شما بدهد ؛ حتی لباس کار شما  ممکن است یک  دمپایی نرم و روتختی قدیمی باشد. اگرچه دورکاری مزایای زیادی دارد ، اما برای همه اینگونه نیست. احتمالاً احساس تنهایی خواهید کرد و معاشرت با همکاران را از دست خواهید داد. ممکن است انگیزه و تمرکز خود را از دست بدهید یا حضور شما در خانه نه تنها اعضای خانواده را به هم نزدیک نکند بلکه ممکن است مشکلات خانوادگی و تنش ایجاد کند.
ممکن است زمان رفت و آمدی که پیش از این برای رسیدن به محل کار خود طی میکردید را برای دورکاری در خانه استفاده کنید . ممکن است وقتی رایانه تان وسط یک پروژه مهم هنگ میکند یا خراب می شود ،آنرا از پنجره به بیرون بیاندازید.

 خود ارزیابی

 موفقیت به عنوان یک فرد دورکار مهارت های خاص و طرز تفکری متفاوت را طلب می کند.
 در نظر بگیرید که آیا ایده دورکاری متناسب با سبک زندگی و اهداف شما است یا خیر.
 مزایا ، موانع و چالش های پیش رو را ارزیابی کنید. با توجه به اولویت های  شخصی ، محیط خانه، اهداف اقتصادی و سیستم حمایت خانواده خود فکر کنید. از خود بپرسید که چگونه کار می کنید ، آیا به همکاران اطراف خود احتیاج دارید ، چقدر منضبط هستید ، چه مهارت هایی را در حالت دورکاری به ارمغان می آورید و اینکه آیا این سبک کار می تواند تمام اهداف و نیازهای مالی شما را برآورده کند.

"مردم دورکاری میکنند. رایانه و تلفن ابزاری هستند که این فرآیند را تسهیل می کنند. "
تمام حواس پرتی های یک دفتر کاری در خانه می تواند باعث شود شما تمرکز خود را بر روی کارهای روزمره ، کار و زندگی خود از دست بدهید، تلفن شما همچنان زنگ می زند ، فرزند شما همچنان در را می کوبد و همسایه برای دیدنتان به شما سر میزند. برای حفظ تمرکز، برنامه ای برای زندگی خود تهیه کنید. پاسخ این سؤالات را بنویسید: "چه چیزهایی برای شما در زندگی مهم تر هستند؟" ارزش های اصلی شما چیست؟ " "می خواهید در طول زندگی خود به چه اهدافی برسید؟"
  "من دریافته ام که ارتباط از راه دور می تواند تأثیر عمده ای بر کیفیت زندگی ، بهره وری ، آرامش خاطر (و اگر مثل سایر ما باشید) تلاش همیشگی شما برای برقراری تعادل  به دنبال بین کار و باقی مانده عمرت داشته باشد."

 برای تمرکز روی کار، یک برنامه شغلی ایجاد کنید که شامل بیانیه کاری شما باشد. مشتریان و ذینفعان خود را در خاطر داشته باشید. پنج مورد از اهدافی که برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کرده اید ، و همچنین راهی برای تحقق بخشیدن به آنها توضیح دهید. در برنامه ریزی روزانه ، لیستی تهیه کنید که اولویت های کاری برتر روز شما را شامل شود ،کارهای خاص روز بعد ، اقداماتی که باید برای دستیابی به آنها انجام دهید و هنگام انجام آنها پاداشی برای خودتان خواهید داشت.

از اتلاف وقت خودداری کنید
 در یک دفتر سنتی ،تمایل دارید که تمام کارهای کم اهمیت و حواس پرتی خود را  به نفع اهداف مهم تر دیگر به تعویق بیاندازید. وقتی در خانه کار می کنید ، این کارهای روزمره ، اتلاف وقت و حواس پرتی اهمیت بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

این زمان ها شامل مواردی از قبیل شستن  لباس ها، انجام دادن کارها، یک دور دیگر بازی یک نفره رایانه ای ، خواندن مقاله صبحگاهی ، نوشیدن یک فنجان قهوه ، گپ زدن با همسایه ، جستجو در اینترنت و تماشای تلویزیون است.

 "تمرکز تقریباً در هر شرکتی هسته اصلی موفقیت است."

 به خود قول دهید که از هدر دادن زمان خودداری کنید و در عوض ، روی یک روز پربار تمرکز کنید. کارهای روزانه ای که وقتتان را هدر میدهد را بنویسید تا بتوانید به راحتی آنها را شناسایی کنید. این هفته روی  گزینه حذف یا حداقل مدیریت انها کار کنید. از یک نماد یا کلمه کلیدی برای یادآوری هدف خود استفاده کنید ، یا این یادآوری را  نزدیک منطقه وسوسه خود قرار دهید - برای مثال روی یخچال.

سازمانده شوید
  فضای کاری تمیز و منظم برای دفتری که میخواهید خوب کار کند ، ضروری است. شما به یک سیستم برای مرتب کردن امور نیاز دارید. به اطراف دفتر خود نگاه کنید و جای وسایلی را که لازم نیستند، از جمله پرونده هایی که بیش از یک ماه از آنها استفاده نکرده اید را تغییر دهید.
آنها را از میز کار خود دور کنید. کشوهای میز خود را تمیز کنید. فضاهای خالی کشو هارا را مجددا مرتب کرده تا بتوانید از آنها با کارایی بیشتری استفاده کنید. کارهایی را که باید برای سازماندهی بهتر خود انجام شود را انجام دهید.

"صرف نظر از چگونگی کسب درآمد، در نهایت شما برای رسیدگی به مهارتها و نیازهای ترقی شغلی خود - هم برای دورکاری و هم ابعاد خاص موقعیت شغلی خود ، مسئولیت دارید."

 امور ساختاری روزمره یکی از کلیدهای موفقیت آمیز دورکاری است. هر جا که هستید با خود یک ضبط کوچک ،دفترچه یادداشت و خودکار  همراه داشته باشید تا بتوانید در طول روز ایده ها و تفکرات خود را ثبت کنید
همیشه یک دفترچه و مداد را در کیف، ماشین ، روی میز و کنار تخت خود قرار دهید؛ حتی یک تابلو ضد آب را در حمام قرار دهید تا بتوانید امواج مغزی  تان را یادداشت کنید. به جمع آوری یادداشت ها و استفاده از آنها در تقویم یا سیستم برنامه ریزی خود عادت کنید.

از انزوا خودداری کنید
 انزوا حتی برای کسانی که از کار کردن با خودشان لذت میبرند نیز یک مشکل بزرگ دورکاری است.
برای دوری از انزوا مانند سایر افراد جهان ارتباط با همکاران خود را حفظ کنید.
برای اینکار  می توانید این چند روش را بکار گیرید:
· از تمام روش های ارتباطی موجود برای حفظ ارتباطات خود استفاده کنید.
 · برای حفظ مخاطبین شخصی جلسات منظم برنامه ریزی کنید.
· به سازمانهای صنفی حرفه ای بپیوندید تا در صنعت خود به روز باشید.
 · برای دیدار  افراد و به روز کردن مهارت های خود کلاس و سمینار برگزار کنید.
· داوطلب. احساس خوبی خواهید کرد و با جامعه خود در ارتباط خواهید بود.

پیگیر هزینه های خود باشید.
اگر کارفرمای شما دفترچه یا فرم هزینه های شرکت را تهیه نکرده است ، باید یک سیستم برای ثبت هزینه های خود ایجاد کنید.
 حتما موارد زیر را انجام دهید:
· سوابق مداوم ، چه رایانه ای و چه روی کاغذ را نگه دارید.
. رسیدهای روزانه را برای هزینه های کسر یا بازپرداخت مالیاتی ثبت و فهرست.
· مسافت پیموده شده اتومبیل خود را گزارش دهید.

صرف زمان با خانواده و دیگر ملاحظات

یک عقیده رایج درباره دورکاری این است که اگر در خانه کار می کنید ، زمان بیشتری برای گذراندن با خانواده خواهید داشت. همیشه اینگونه نیست. شما  در زمان رفت و آمد صرفه جویی می کنید و انعطاف بیشتری خواهید داشت ، اما اگر مراقبت از کودک یا بزرگتر و همچنین نیازهای خانه خود را به عهده دارید ، در اثر کار زیاد خود را از پا در می آورید.
"یکی از عقاید مهم درباره دورکاری این است که نیاز به مراقبت از کودکان را حذف میکند."

 ترکیب کار و زندگی در خانه یک عمل متعادل چالش برانگیز است که به فداکاری و سخت کوشی نیاز دارد. با این وجود ، شما می توانید هشت راهبرد زیر را برای اسان کردن تعادل بین زندگی و کار دنبال کنید.
 1. با خانواده خود کار کنید
به اعضای خانواده خود بگویید که شما زمان مشخصی را برای انجام کار خود اختصاص داده اید و اینکه که چرا کار شما مهم است ، نیازها و  انتظارات  خود را توضیح دهید. در مورد نگرانی ها و احساسات آنها سؤال کنید و به آنچه که از شما نیاز دارند ، گوش دهید.
 با سازش کردن موافق باشید چون همه شما را خوشحال و راضی نگه میدارد.

 2. حواس پرتی ها را به حداقل برسانید
 دیگران می توانند حواس شما را پرت کنند ، اما خودتان نیز می توانید باعث حواس پرتی خود شوید. فضای کاری خود را از اتاق خواب خود جدا کنید تا کار با احساس فضای شخصی شما ادغام نشود. میز خود را در  محلی که رفت و امد زیاد دارد قرار ندهید . در مورد حواس پرتی ها قوانین روشنی وضع کنید. اگر یکی از اعضای خانواده به طور مداوم حواس شما را مشغول میکند ، با او صحبت کنید و مشکل را فوراً حل کنید.
3. استرس را به حداقل برسانید
 وقتی به فرجه خود میرسید ، احساس انزوا یا بی نظم بودن میکنید یا زمانی که با خواسته های همه جهات بمباران میشوید ، احساس استرس خواهید داشت.
زیاد کار نکنید. کارهای مشکل و طاقت فرسا را محول کنید. با تعارض ها مقابله کنید. صریحانه حرف بزنید و گوش دهید.
 4- برای کودکان فراهم کنید
 اگر فرزندانتان را با خود در خانه نگه دارید ، هنگام چرت زدن یا وقتی در اتاق نیستند ، تماسهای تلفنی مهم خود را برقرار کنید. اسباب بازی ها را در جعبه ای ضد کودک در دفتر کار خود نگه دارید.
برای فعالیت آنها میز مخصوص یا حتی یک دستگاه پخش DVD اختصاص دهید. با آنها آشکارا درباره آنچه انجام می دهید صحبت کنید. مسائل مربوط به مراقبت از کودک را در نظر بگیرید و از مراقبت صحیح فرزندان خود اطمینان حاصل کنید. ببینید آیا مراقبت مناسب از کودک انجام میشود یا خیر.
5- با تیم خود ارتباط برقرار کنید
 حفظ حس اعتماد ، صداقت ،اطمینان و سازگاری در روابط کاری خود بسیار مهم است. در تمام کارهایی که انجام می دهید صادقانه و صریح باشید. از آنجا که پیام های ایمیل و پست صوتی را می توان به اشتباه تفسیر کرد ،مراقب شوخی و طعنه در ارتباطات خود باشید.  برای حفظ اطمینان مردم به آنچه که به شما می گویند ، از شایعات خودداری کنید. حداقل سه نشانه برای اینکه قابل اطمینان هستید داشته باشید . به آنچه که مردم در مورد عملکرد یا تعامل شما با دیگران می گویند توجه کنید.
 6. با همکاران خود در تماس باشید
 از آنجا  که اینروزها  همه بسیار مشغول هستند ، ممکن است متوجه شوید که همکارانتان  برای حفظ تعامل پیشقدمی نمی کنند. مسئولیت آغاز تماس را بر عهده بگیرید. مدیر خود را در مورد فعالیت های خود  آگاه نگه دارید. هرگونه مسئله یا سؤال را فورا در میان بگذارید. برای آشنایی با همکاران خود تلاش کنید و با آنها در ارتباط باشید. شما و همکارانتان به هم وابسته هستید. افرادی که در گذشته به شما کمک کرده اند را بشناسید، از آنها بخاطر تلاش خود به روشی مناسب آنها باشد تشکر کنید. از دسترسی تلفنی و ایمیل اطمینان حاصل کنید. یک خط تلفن دوم داشته باشید تا در صورت اشغال خط اول تماسها انتقال و  برگردانده شود . از شرایط مخاطبین تجاری خود مطلع شوید. روزهای تولد را به خاطر بسپارید و موفقیت های همکاران خود را تصدیق کنید.
7. با شرکای خارجی خود کار کنید
 ممکن است بعضی اوقات احساس انزوا کنید ، در حالیکه مطمئناً تنها نیستید. شما علاوه بر خانواده و همکاران ، به شبکه دیگری از مردم نیز احتیاج دارید. در دفتر خانه شما ممکن است به خدمات یک حسابدار ، مدیر دفتر ، چاپگر ، محقق ، روابط عمومی / مشاور بازاریابی ، طراح گرافیک ، تکنسین تجهیزات یا معاون اداری نیاز داشته باشید.
  " ای کاش دورکاران از زندگی کاملاً متعادل ، سعادتمند ، بدون فشار و عاری از گناهی که افراد غیر دورکار فکر می کنند داریم، برخوردار بودند. اما باورکردنی نیست. "

 شما باید در مورد جزئیات توافق نامه با ارائه دهنده خدمات آنلاین خود مذاکره کنید.این کار را بصورت کتبی انجام دهید ، اینکه چه کسی این کار را انجام می دهد ، دقیقاً چه کالایی یا خدمتی را ارائه می دهد ، مدت زمان لازم ، چگونگی و زمان پرداخت و چه انگیزه های عملکردی یا جرایمی در کار است را لحاظ کنید.

 8. نکات فناوری
 فناوری به سرعت تغییر می کند ، بسیاری از اسباب و ابزار در دسترس هستند که ممکن است در همه انتخاب های خود  تحت الشعاع قرار دهید. برای تصمیم گیری آسان تر ، تصمیمات خود را با دقت  در مورد نیازهای خاص خود مشخص کنید. این روش هارا برای آسان کردن تصمیم گیری دنبال کنید:
· برا اساس نیازهای خاص خود تصمیم بگیرید.
· کاغذی برای کالای مورد نیاز خود تهیه کنید. به این فکر کنید که چقدر از آن استفاده خواهید کرد ، در حال حاضر چگونه با فناوری شما کار می کند و چه محدودیت هایی ممکن است وجود داشته باشد.
· در مورد گزینه ها تحقیق کنید. در مورد نیازهای خاص خود با یک نماینده فروش آگاه بحث کنید.
 · گزینه های خود را آزمایش کنید. تجهیزات موجود در بازار را امتحان کنید. آیا می توانید  تجهیزات مورد نظر خود را امتحان کنید، با این گزینه در صورت نارضایتی از عملکرد ، آن را برگردانید.

اجرا
 اگر به دورکاری فکر میکنید و یا تازه کار خود را شروع کرده اید ، گامهای لازم برای یک اجرای موفقیت آمیز را تعیین کنید.
[یادداشت getAbstract : این کتاب شامل مطالب کتاب کار برای ارزیابی است.] اگر پیش از این دورکار بوده اید ، شیوه های خود را ارزیابی کرده و بخش هایی را که باید بهبود ببخشید ،برجسته کنید. به عنوان یک دورکار مهارت های خود را متمرکز کنید. از طریق چک لیست دورکار که شامل موارد زیر است ،کار خود را اجرا کنید:
· پتانسیل شما برای موفقیت در زمینه دورکاری.
 · چک لیست برای مذاکره با کارفرما ؛ توافق نامه شما باید شرایط و ضوابط ، انتظارات و برنامه های ارتباطات و تجهیزات را تحت پوشش  قرار دهد.
· موافقت خانوادگی
 .محل کار و طراحی داخلی .
. تجهیزات ، مبلمان ، تدارکات و منابع فناوری.

درباره نویسنده Debra A. Dinnocenzo ده سال تجربه دست اول را به عنوان دورکار و معاون ارشد بازاریابی برای یادگیری بین المللی ، یک شرکت فروش و آموزش فروش دارد. او بنیانگذار ALLearnatives ، شرکتی است که ابزارهای یادگیری و منابع را برای دورکارها و مدیریت از راه دور فراهم می کند.

مشاهده بیشتر
نظر کاربران
امتیاز
0
0
0
0
0
میانگین 0
کل رای ها0
0