منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

خلاصه کتاب 7 قدم برای دستیابی به موفقیت در کار و زندگی شما

Coach Yourself to Win

هوارد ام. گاتمن

نویسنده هوارد ام. گاتمن

101 بازدید
خلاصه کتاب 7 قدم برای دستیابی به موفقیت در کار و زندگی شما

چکیده

برخی از نویسندگان انگیزشی ادعا می کنند که کتاب های آنها ، با پوشش های جالب و توصیه های درخشان ، می توانند زندگی شما را تغییر دهند - حتی اگر محتوای آنها به اندازه نسیم تابستانی غیرواقعی باشد. در مقابل ، هوارد M. گاتمن مجموعه منسجمی از مطالب با ارزش را ارائه می دهد که می تواند به شما در بهتر شدن زندگی کمک کند. گاتمن ، متخصص معتبر مربیگری اجرایی است که هفت گام آسانی را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای دستیابی به تغییرات رفتاری مثبت و پایدار استفاده کنید. او اطلاعات ، دانش ، نکات مهم و مهارت های عملی فوق العاده ای را ارائه می دهد همچنین توضیح می دهد که چگونه می توانید اصول مربیگری اجرایی اثبات شده را اصلاح کنید تا رفتار خود را تغییر داده و به یک زندگی شادتر و مؤثرتر برسید. ما این راهنمای خود مربیگری کاملاً مفید را توصیه می کنیم . اگر اصول آن را رعایت کنید ، بسیار بیشتر از قیمتی که دارد با ارزش است.

توضیحات

نتایج

• برنامه ریزی برای تغییر طولانی مدت رفتار، دشوار نیست ، اما ایجاد و حفظ تغییر واقعی دشوار است.

• اینکه چرا شما با روشی مشخص رفتار می کنید ، نکته دیگری است. بر "نحوه رفتار خودتان" تمرکز کنید.

• می توانید با دنبال کردن یک برنامه مربیگری هفت مرحله ای ، یک تغییر اساسی ایجاد کنید.

• ابتدا مطمئن شوید که آماده اید ، تمایل دارید و "مربی خودتان" هستید.

• دوم ، یک هدف خاص را در مورد اینکه دقیقاً چه رفتاری باید تغییر کند و چگونه مشخص کنید.

• سوم ، مربی یا راهنما و افرادی را انتخاب کنید که "حلقه حمایت شما" را تشکیل می دهند.

‏•‏ چهارم ، بازخورد عینی از آنها در مورد رفتار خود بدست آورید.

• پنجم ، این ورودی را مرور کنید ، آن را تجزیه و تحلیل کنید و از آن یاد بگیرید.

‏•‏ ششم ، برنامه ای را برای تغییر رفتار خود تهیه کنید. سپس آن را پیاده سازی کنید.

‏•‏ هفتم ، نحوه انجام آن را نظارت کنید و در صورت لزوم برنامه خود را دوباره "ارزیابی مجدد" کنید. موفقیت خود را جشن بگیرید.

خلاصه

آیا واقعاً می خواهید تغییر کنید؟

وقتی صحبت از تغییر رفتار می شود ، تصمیم گرفتن برای تغییر کار ساده ای است ، اما ادامه دادن یک تغییر واقعی بسیار دشوار است زیرا رفتار برای شما یک عادت شده است.

در حالی که افراد غالباً می خواهند رفتار بد خود را تغییر دهند ، اما برخی آن را غیرممکن می دانند. به عنوان مثال ، مردم می دانند که سیگار کشیدن خطرناک است. با این حال سیگار می کشند. سیگار کشیدن سالانه000 ،438 آمریکایی را به دام مرگ می کشاند.

"بسیاری از ما قادر به حرکت از جایی که اکنون قرار داریم به آینده ای روشن تر هستیم."

با این وجود ، بسیاری از افرادی که  به دنبال "تغییر رفتار پایدار" هستند، اغلب از این اصول تغییر استفاده می کنند:

• "مردم می توانند خود را تغییر دهند و این کار را انجام میدهند " - برای اثبات آن ، به جلسات درمانی و ناشناس مشروبات الکلی مراجعه کنید.

• "تغییر با یک انتخاب شروع می شود" - شما رفتار خود را کنترل می کنید. تغییر پایدار شما را ملزم می کند تا رفتاری را که می خواهید انتخاب کنید.

• "رفتار همان چیزی با ارزش است" - اینکه چرا شما با روشی مشخص عمل می کنید ، نکته دیگری است. تمرکز خود را بر "نحوه رفتار خودتان" قرار دهید.

• "خود مربیگری می تواند به شما در دستیابی به تغییر رفتار پایدار کمک کند" - مربیگری اجرایی مفید است. خود مربیگری صرفاً نوعی مربیگری اجرایی است.

• "خود مربیگری با این فکر آغاز می شود:" بله ، می توانم "- به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید که همه چیز ممکن می شود.

هفت قدم

برای خود مربیگری درکار ، به داده های قابل اثبات بر اساس نظرات عینی افراد دیگر احتیاج دارید تا به شما کمک کنند ارزیابی کنید که کجا هستید و می خواهید به کجا بروید.

"اگر در اعماق وجود و واقعا نمی خواهید تغییرات عمیقی را در خود ایجاد کنید ، کاندیدای خود مربیگری نیستید."

شما به یک راهنمای شخصی یا مربی احتیاج دارید که بتواند به شما در ادامه مسیر درست کمک کند و شما را برای خارج شدن از منطقه آسایش شخصی آماده کند.

اگر واقعاً آماده تغییر رفتار و اصلاح خود هستید ، این هفت مرحله از روند "خود مربیگری" را دنبال کنید:

مرحله 1 - "خود مربیگری را برای خود تعیین کنید"

تغییر رفتار شما نیاز به چرخه ای از باور دارد ، اعتقاد به این که تغییر واقعی در دسترس شماست. برای دانستن اینکه آیا خود مربی هستید ، از خود بپرسید: "آیا من قادر ، آماده و حاضر به تغییر دائم رفتار خود هستم؟" پاسخ به این سؤال پیچیده مستلزم یک اندیشه مصمم و افزایش آگاهی جدی است. از خود بپرسید که آیا می توانید تغییر کنید - اکثر مردم در صورت تمایل می توانند ، اگرچه برخی از آنها باید با شیاطین درونی خود روبرو شوند که مانع از تغییر است. آیا شما از انعطاف پذیری روانشناختی ، قدرت و اراده برای تغییر برخوردار هستید؟ آیا می توانید هر کاری را که لازم است انجام دهید؟ همانطور که به این سؤالات پاسخ می دهید ، این واقعیت را بپذیرید که باید مسئولیت خود و تغییر رفتار مورد نظر خود را بر عهده بگیرید. و شما باید بتوانید بازخورد عینی را به عنوان یک هدیه ارزشمند بپذیرید ، نه به عنوان نوعی تهدید.

"اساس فرضیه مربیگری اجرایی این است که مردم باید 100٪ نسبت به رفتار خود پاسخگو باشند."

تغییر رفتاری شما را مجبور می کند "داستانهای" خود را تغییر دهید. " افکار بد خود را کنار بگذارید مانند "من نمی توانم سیگار را ترک کنم؛ من اضافه وزن دارم ، یا "من هرگز نمی توانم ترفیع بگیرم" ، یا "من نمی توانم در مقابل شوهرم بایستم. او رفتاری خشن دارد. " از اظهارات ناپسند و متناقض خودداری کنید ، مانند: این امکان وجود ندارد." "خیلی سخت است." "من هنوز آماده نیستم - شاید سال آینده." "من الان کارهای زیادی برای انجام دادن دارم." داستانهای منفی که به خودتان می گویید ، بر نحوه مشاهده جهان و نحوه عملکرد شما تأثیر می گذارد. آنها به "باورهای محدودکننده اصلی " تبدیل می شوند.

"داستان ها به گونه ای طراحی شده اند که ما را در منطقه آسایشمان زندانی کنند. آنها ما را از انتخاب های سخت و تغییراتی که ایجاد می کنند ، باز می دارند. "

آنها را با اظهارات مثبت و جدید که به نفع شماست جایگزین کنید. به عنوان مثال ، اگر به خودتان گفته اید که بیش از حد مشغول کار هستید و برای بازگشت به دانشگاه استرس دارید ، این افسوس را با: "بازگشت به دانشگاه اولویت شماره اول من است." جایگزین کنید.

اگر واقعاً آماده تغییر هستید ، نیت خود ، مزایایی که از تغییر ایجاد می شود و مطلوبترین نتیجه حاصل ، را بنویسید. موفقیت خود مربیگری شما به تمایل شما برای تغییر و  عدم اجازه دادن به چیزی یا هر کسی که مانع تلاشهای شما است، بستگی دارد. این شامل اجتناب از خودتخریبی نیز است. معتبرترین روش برای سنجش تغییر، "رفتار قابل مشاهده" طولانی مدت شما است. تغییر رفتاری فقط در صورت حفظ آن اهمیت دارد.

مرحله 2 - "انتخاب کنید و به یک هدف متعهد شوید"

هدف شما باید شامل "یک عمل ، یک نتیجه نهایی و یک بازه زمانی" باشد ، از جمله اینکه " باید در مدت شش ماه 30 پوند وزن کم کنید." در مورد هدف خود با دقت فکر کنید. این نقشه راه آینده شما خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که هدف شما واقع بینانه است. با یک هدف کامل می توانید روی دستیابی به آنچه می خواهید تمرکز کنید. هر هدف شامل یک منطقه "بدون تخلف" است. " به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک رمان بنویسید ، اتلاف وقت خود برای تماشای تلویزیون در منطقه بدون تخلف قرار دهید. برای رسیدن به هدف خود اشتیاق داشته باشید. این باید "یک ضرورت ، یک الزام ، یک دستور بی چون وچرا باشد". بعد از اینکه هدف خود را نوشتید ، به دیگران اطلاع دهید. هدف خود را برای تغییر ثبت کنید و به خصوص با افرادی که می توانند "پشتیبانی اخلاقی ، یک گوش شنوا ، بازخورد" و "تجربه شخصی برای دستیابی به این هدف" ارائه دهند ، درمیان بگذارید. وقتی افراد دیگری را به طور عموم درگیر میکنید، گمراه شدن از مسیر هدف شما سخت تر می شود. تا حد امکان با جزئیات تصور کنید زندگی شما بعد از تغییر رفتارتان چه تغییری خواهد کرد. این تصاویر را در ذهن خود به یک فیلم تبدیل کنید. بارها و بارها آن را تماشا کنید تا برای شما واقعی تر و واقعی تر شود.

" هرگز از وضعیت فعلی خود" خارج نخواهید شد،  مگر اینکه بخواهید داستانهای خود را بازنویسی کنید ."

هنگامی که یک تصمیم جدی گرفتید ، قدم اولیه خود را برنامه ریزی کنید. اگر هدف شما بازگشت به دانشگاه است ، به دانشگاه محلی خود بروید و یک ترم کلاس را برای ترم آینده انتخاب کنید. یک گزارش تهیه کنید و هر عملی را که انجام می دهید ، هر چقدر جزئی ، برای تحقق هدف خود ثبت کنید. به "صداهای درونی کشنده" که می تواند شما را خراب کند توجه نکنید.

"درصحنه خود مربیگری ، تجدیدنظرهای زودهنگام و مکرر (و تصحیح مجدد) حتی از مربیگری اجرایی نیز مهمتر است."

اینها عبارتند از:

• "انتقاد درونی-‘ آیا می خواهید به دانشگاه بروید؟ با نمراتی که در دبیرستان دریافت کردید؟ "

• "بدبینی " شما هرگز نتوانسته اید نوشیدن را متوقف کنید. چه چیزی باعث می شود فکر کنید این بار این کار را انجام می دهید؟ "

• "طفره روی -" من این بسته را قبل از ترک کردن تمام می کنم. "

• "توجیه عقلانی" - من دسر نمی خواهم ، اما بی ادبانه است که آن را نخورم. "

مرحله 3 - "راهنما و حلقه پشتیبانی خود را مشخص کنید"

تغییر رفتار شما با استفاده از این فرآیند خود مربیگری نیاز به کمک منظم افراد پشتیبان دارد. تحلیل هدفدار رفتار خودتان دشوار است. از کسانی که شما را می شناسند بخواهید که این کار مهم را انجام دهند و ایده ها و دیدگاههای مفید را با شما در میان بگذارند. خانواده و دوستان شما هنگام تغییر می توانند پشتیبانی اخلاقی ارزشمندی ارائه دهند. در اصل ، شما برای کمک به راهنما یا مربی احتیاج دارید. این فرد در خود مربیگری و رشد شما نقش اصلی خواهد داشت.

تغییر رفتار کار ساده ای بود "اگر فقط می توانستید با انگشتان خود روی دکمه ای فشار دهید و به یک شکل متفاوت رفتار کنید. اما واقعیت به این شکل نیست. "

درمیان مسئولیت های دیگر ، راهنمای شما در ایجاد یک برنامه واقعی برای تغییر به شما کمک می کند. شخصی را که برای او احترام قائل هستید و با او احساس راحتی می کنید ، پیدا کنید ، شخصی مثبت که می تواند به شما در جستجوی تمام گزینه های موفقیت کمک کند. البته راهنمای شما باید وقت و تمایل برای پشتیبانی از شما داشته باشد و در مورد آنچه باید انجام دهید مشاوره ای به شما ارائه دهد. مربی شما سؤالاتی از شما خواهد پرسید (اما به آنها پاسخ نخواهید داد) و باعث می شود که به آنها فکر کنید. راهنمای شما مبلغ شماست ، نه پژواک صدای شما.

"تغییر باعث عدم اطمینان می شود. و عدم اطمینان می تواند ترسناک باشد. "

همچنین ، از میان دوستان یا همکاران خود حلقه حمایتی را ایجاد کنید تا به طور مداوم در راه دشوار تغییر شخصی به شما کمک کنند. یک راهنمای خوب نمونه ای از افرادی را که در حلقه پشتیبانی خود به آنها نیاز دارید نشان می دهد. افرادی را انتخاب کنید که واقعاً به شما اهمیت می دهند و با شما صادقانه رفتار می کنند. راهنمای شما و حلقه پشتیبانی شما باید شما را مسئول موفقیت خود بداند.

مرحله 4 - "تقاضای بازخورد "

بازخورد عینی در خود مربیگری بسیار مهم است. با کمک گروه راهنمای و پشتیبانی خود ، یک پرسشنامه جامع تهیه کنید تا بازخوردهایی که برای ارزیابی پیشرفت خود نیاز دارید از آنها دریافت کنید. این سؤالات بیشتر درمورد ارزیابی آنها از وضعیت فعلی شما ، چگونگی تغییر آن ، و اینکه مهمترین کاری که میتوانید برای خودتان انجام دهید و چه رفتارهایی نشان دهنده موفقیت شما است ، می باشد. شاید اضافه کردن یادداشت توضیحی به لیست سوالات مفید باشد. به عنوان مثال ، "هرچه من مراحل بعدی را برای تحقق هدف خودم بر می دارم ... پشتیبانی شما بسیار مهم خواهد بود. ارائه بازخورد صادقانه ، متفکرانه در مورد من از مهمترین راه هایی است که می توانید به من کمک کنید. " دستورالعملهایی راجع به نوع بازخورد مورد نیاز خود ، تعیین کنید ،، به طور خاص اطلاعاتی که بر رفتار کلی شما متمرکز است نه فقط یک قسمت یا حادثه. از هر فرد بخواهید که پرسشنامه را پر کند ، یا با تک تک افراد ملاقات کنید تا در مورد پاسخهای آنها صحبت کنید.

مرحله 5 - "تحلیل و پاسخ به بازخورد"

بازخوردی که مربی و حلقه حامیان شما به شما ارائه میدهند شاید با نگرش شما درباره خودتان کاملاً متفاوت باشد ، بنابراین بازخورد آنها ممکن است شما را غافلگیر کرده و ناراحت کند. واکنشهای معمولی عبارتند از: "آنها اشتباه می کنند" یا "این من نیستم". در حقیقت ، هر کس دارای یک خودشناسی غیر واقعی است ، ساختاری که روانشناسان آن را "خود ایده آل " می نامند. بنابراین ، بازخورد عینی می تواند نگران کننده باشد. هنگام درخواست بازخورد ، از این امر آگاه باشید ، اما راهنما و حامیان خود را به صداقت ترغیب کنید. شما می خواهید دیدگاههای عینی و بدون مانع داشته باشید.

"برنامه ریزی چندان درباره پیش بینی آینده نیست بلکه تلاش برای شکل دادن به آن است."

اگر مصاحبه حضوری انجام می دهید ، از "رفتارهای مشارکتی" برای کمک به راهنما و راهنمایان خود در همکاری استفاده کنید. داشتن این نگرش مشارکتی نشانگر این است که آنچه می گویند را شما کاملاً پذیرفته اید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، از مدل SOLER استفاده کنید: " به صورت مربع بنشینید یا باستید ، با یک حالت باز ، به جلو خم شوید ، تماس چشمی" و به شخص دیگر احترام بگذارید . از "گوش دادن غیرفعال" استفاده کنید ، یعنی به اندازه کافی مودبانه سکوت کنید تا شخص دیگر بتواند آزادانه و راحت صحبت کند. از پاسخ هایی با مضمون" بیشتر بگو " استفاده کنید: "اوه؟" "واقعاً؟" و "آیا می توانید برای من مثالی بزنید؟" تفسیر هم به خوبی عمل می کند: مثل "بنابراین ، آنچه شما می گویید یعنی..." و "بگذارید ببینم متوجه منظور شما شدم." یادداشت برداری کنید در حالی که شخص دیگر در مورد رفتار شما بحث می کند. با مربی خود بازخورد طرفداران خود را تحلیل کنید. مضامین متداولی که درباره نحوه عملکردتان در نظرات آنها تکرار شده را پیدا کنید. پس از این تجزیه و تحلیل ، شما و راهنمایتان باید یک "برنامه توسعه شخصی" (PDP) ایجاد کنید که گام هایی را که می توانید برای تغییر دلخواه رفتار خود بردارید ، طراحی کنید یک جدول زمانی مشخص ، یک برنامه برای مقابله با موانع و پیگیری های احتمالی تهیه کنید.

مرحله ششم - "طراحی و عمل به یک برنامه بازی"

بازسازی رفتار شما نیاز به یک برنامه عملی قوی دارد که روی هدف شما از تغییر متمرکز است. واقع بین و سیستماتیک باشید. پیروی از برنامه های پیچیده دشوار است ، بنابراین ساده گی خود را حفظ کنید. اگر امور دقیقاً همانطور که انتظار می رود ، انجام نمی شود برخی از استراتژی های احتمالی را درج کنید. اگربرای تحقق هدف شما باید یک روش پیچیده را دنبال کنید ، آن را به مراحل قابل دستیابی تقسیم کنید. همه چیز را روی کاغذ بنویسید. مرتباً مکانها ، اهداف و مراحل اقدام خود را بررسی کنید. برنامه خود را برای دریافت بازخورد به حامیان خود نشان دهید. هنگامی که روی مراحل عملی خود کار می کنید ، به یاد داشته باشید که هیچ چیز دقیقاً طبق برنامه ریزی پیش نمی رود. اهداف هوشمند را تنظیم کنید که عبارتند از: "ویژه ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، واقع بینانه و محدود به زمان." هر هدف باید شامل یک برنامه باشد. یک "بیانیه مسئولیت" آنچه را که باید انجام دهید ترسیم میکند ؛ و یک "ارزیابی عملکردی" ارزیابی پیشرفت شما از نظر کمیت ، کیفیت یا هزینه را محاسبه می کند. از مناطق خطرناکی که می توانند در تلاشهای شما برای تغییر دخالت کنند ، آگاه باشید. به عنوان مثال ، برای کسی که می خواهد نوشیدنی را ترک کند ، یک بار منطقه خطرناکی است.

مرحله 7 - "موفقیت و اعتبار سنجی خود را پیگیری کنید"

انجام یک تغییر رفتار پایدار ، عموماً نه تا 12 ماه طول می کشد. در طی این مدت طولانی ، انحراف در امتداد مسیر امکان پذیر است. اگر این اتفاق افتاد ، یک شکست نیست. آن را ، به عنوان یک دست انداز کوچک در جاده ، ببینید. از خواب بلند شوید و دوباره سفر خود را شروع کنید. هر سقوط موقت را به عنوان چیزی تصور کنید که بعداً آن را جبران می کنید. به عنوان مثال ، اگر برنامه شما این است که غذاهای سالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید ، اما در طول جلسه تسلیم شدید و یک دونات خوردید ، غذاهای  شام خود را تنظیم کنید تا کالری اضافی را جبران کنید.

"اهداف را تعیین می کنیم ، به اهداف می رسیم ، درک می کنیم - و سپس به عادت های قدیمی بر می گردیم."

در سفر خود برای تغییر رفتار ، چند قانون را در نظر داشته باشید: برای وقایع غیر منتظره آماده باشید. در مورد مسائلی که نمی توانید کنترل کنید نگران نشوید ، فقط به عناصری که می توانید مدیریت کنید بپردازید. یک روال مداوم برقرار کنید. اگر برنامه شما کار نمی کند ، آن را تغییر دهید - یعنی مراحل اقدامات خود را مجدداً ارزیابی کنید. این در خود مربیگری ضروری است. اگر طرحی که دارید موثر است آن را دنبال کنید. هنگامی که به هدف خود از تغییر رفتاری رسیدید ، از مربی و حامیان خود بخواهید تا به طور عینی اثبات کنند که شما واقعاً طبق برنامه ریزی خود تغییر کرده اید. حتما این موفقیت چشمگیر را با افرادی که در این راه شما را تشویق کرده اند ، جشن بگیرید.

مشاهده بیشتر
نظر کاربران
امتیاز
0
0
0
0
0
میانگین 0
کل رای ها0
0