منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

خلاصه کتاب حفره ای در باد

A Hole in the Wind

دیوید گودریچ

نویسنده دیوید گودریچ

109 بازدید
چکیده

دانشمند بازنشسته آب و هوا ، دیوید گودریش مسیرهای متنوعی را که نشانگر تاریخ ایالات متحده است ، دوچرخه سواری می کند. او داستان های مربوط به این مسیرها را با تجربه شخصی خود مرتبط می سازد تا وضعیت اورژانسی رشد تغییرات آب و هوایی را برجسته کند. گودریش با طرح حرکت غربی به داخل مرزها ، به دنبال آزادی و یادآوری از نسل کشی بومیان آمریکا ، فراتر از تئوری، نقاشی هایی از مکانها و مردم را ترسیم می کند. وی در مورد چگونگی تأثیر دریاها ، گردبادها ، خشکسالی ، آتش سوزی و گونه های کم رنگ بر آنها تأثیر می گذارد. داستان الهام بخش گودریچ ، کنجکاوی اقلیمی و هواداران یک سفر خوب جاده ای را جذب می کند.

توضیحات

نکات کلیدی

·        دانشمند بازنشسته آب و هوا ، دیوید گودریچ با دوچرخه به ایالات متحده سفر کرد تا شواهد دست اول تغییرات آب و هوا را کشف کند.

·        97٪ از دانشمندان آب و هوا تأیید می کنند که تغییر آب و هوا واقعی است.

·         آب و هوا می تواند تا 30 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) متفاوت باشد. آب و هوا متوسط دما در طول زمان است.

·        CO2 گاز اصلی تولید شده از طریق فعالیتهای انسانی است که مسئولیت گرمایش سریع را دارد.

·         با افزایش CO2 ، دما افزایش می یابد ، که اقیانوس ها را گسترش می دهد و خطوط ساحلی را فرسایش می دهد.

·        میزان CO2 فعلی در جو بالاترین میزان در 800000 سال است.

·        آتش سوزی و سوسک کاج کوهستان، جنگل های غربی را متحمل تلفات زیاد می کند.

·        بیش از 1700 مایل آب در پنسیلوانیا دیگر ماهی ندارد.

·        ترک ذخایر سوخت های فسیلی در زمین بهترین راه برای اطمینان از  عدم سوزاندن آن ها توسط انسان است.

·        انرژی تجدید پذیر با انرژی مبتنی بر سوخت فسیلی از لحاظ هزینه در حال رقابتی شدن هستند.

خلاصه

افزایش دما، افزایش دریاها

دیوید گودریش ، یک دانشمند بازنشسته آب و هوا ، سوار بر دوچرخه شروع به مسافرت در اقیانوس اطلس در کشور خود کرد. ماه ها بعد به ساحل اورگان را درنوردید. در این فاصله ، او به طور میانگین روزانه 56 مایل (90 کیلومتر) با دوچرخه سواری می کرد. مسیر اصلی او مسیر ترانز امریکا بود که از نزدیک با مسیر کاشفان مریودر لویس و ویلیام کلارک موازی بود. گودریش در صدد بود تا درک بهتری از خطرات تغییرات آب و هوایی داشته باشد. او 17 ارائه برای مخاطبان مختلف تنظیم کرد ، اما وی دریافت که مردم ترجیح می دهند ، علی رغم شواهد موجود در اطراف آنها در مورد آن صحبت نکنند.

"تغییر آب و هوا واقعی است؛ کارهایی که مردم انجام می دهند تا حد زیادی مسئول روند گرم شدن کره زمین هستند. و راه حل هایی وجود دارد. "

اولین توقف گودریچ منطقه دلاور ساحلی بود ، جایی که افزایش سطح دریا جزایر حائل را از بین می برد. وی دریافت که خط ساحلی در پریم هوک از طوفان سال 2008 به شدت فرسایش یافته است. مهاجرت سقوط به معنی افزایش گونه های پرنده است.  مردم محلی پس از طوفان های شدید و مکرر تمیز نمی کنند. فقط افزایش سیل باعث مکث آنها شده است.

"همانطور که در یلوستون دیدم ، فقط با چند ماه فصل رشد هر ساله در شمال راکی ، رشد مجدد در  مقیاس دهه ها اندازه گیری می شود."

اکوسیستم ها با افزایش سطح دریا تغییر می کنند و آب نمک با آب شیرین مخلوط می شود. دمای گرمتر آب اقیانوس ها را گسترش می دهد زیرا یخچال های طبیعی در حال ذوب باعث افزایش حجم آب به دریا می شوند. افزایش CO2 اقیانوس ها را اسیدی می کند ، صخره های مرجانی و موجودات دارای پوسته هایی مانند خرچنگ ها را که سنگ بنای ماهیگیری تجاری خلیج چساپیک است تهدید می کند. رواناب كشاورزي مناطق مرده اي را به وجود مي آورد كه اکسيژن را در آب خاموش مي كند و گونه هاي دريايي را كه افراد محلي براي تأمين زندگي به آن متكيه مي شوند ، تهديد مي كند.

"درختان بسیاری از محوطه های اردوگاه حذف شده اند ، بنابراین هیچ سایه ای وجود ندارد ، در حالی که درختان باقی مانده با حشره کش تهدید شده اند."

انکار تغییرات اقلیمی مانع مقررات ایالتی می شود. به عنوان مثال ، مجمع عمومی ویرجینیا اجازه نمی دهد یک مطالعه علمی از عبارت "افزایش سطح دریا" استفاده کند. لاری اتکینسون ، اقیانوس شناس پیش بینی می کند که در صورت افزایش سطح دریا تا  پنج پا ، سیل در مرکز ملی واشنگتن ، 120 مایل از ساحل ، پیش بینی می شود. ایالت های  ساحلی باید عقب نشینی استراتژیک را از لبه آب برنامه ریزی کنند. دانشمندان اقلیم ، که ابزارهای بی شماری را برای اندازه گیری اثرات آب و هوایی به کار می گیرند ، داده های گسترده ای دارند که 97٪ دانشمندان جهان را متقاعد کرده اند که دمای زمین در حال افزایش است.

"چین همچنین دارای یک صنعت خورشیدی است که به سرعت در حال گسترش است و آنها از سهم بیشتری در بازار جهانی خوشحال می شوند."

آنها تأیید می كنند كه فعالیتهای انسانی – تولید گاز گلخانه ایی و بیشتر آن ها به طور عمده CO2 - گرمایش را تسریع می كند. مهار CO2 نخستین راهی است که انسان می تواند تغییرات آب و هوایی را کند کند. دی اکسید کربن هوا را گرم می کند ، اقیانوس ها را گسترش می دهد و یخ را ذوب می کند. میزان CO2 فعلی در جو بالاترین میزان در 800000 سال است.

 

استخراج و فروپاشی سوخت های فسیلی

گودریچ به دوچرخه سواری خود در کوههای آلغنی غربی پنسیلوانیا ادامه داد - کشور تزریق کننده. مارچلوس شیل در زیر این کوه ها قرار دارد. شركت هاي نفتي بهره برداري از اين بستر گاز طبيعي را در سال 2001 آغاز كردند.  تزریق کردن شامل پمپ كردن حجم عظيمي از آب مخلوط با مواد شيميايي و ماسه در چاه هاي عميق براي بازيافت بسته های هاي گاز طبيعي است. این یک عمل 24 ساعته است. کامیون های دیزل قدرت پمپاژ را فراهم می کنند و آب را به داخل محل های تزریق منتقل می کنند. این ترافیک بدون توقف جاده های محلی را خراب می کند. تزریق کننده، فاضلاب سمی را در استخرهای بزرگ ذخیره می کند و برخی را به گودال های معدنی  عمیق در اوهایو انتقال می دهد.

"اگر قیمت بنزین به 8 دلار به ازای هر گالن افزایش یابد ، این در مقایسه با هزینه سازگاری با این دنیای جدید آب و هوای تغییر یافته ، همچنان ارزان خواهد بود."

مواد شیمیایی وابسته به تزریق کننده به زمین ، آب و هوا نفوذ می کنند. ساکنان محلی از سردرد ، خونریزی بینی و مشکلات تنفسی خبر می دهند. در سال 2003 ، بیش از 2،000 شرکت تزریق کننده به طور عمومی لیست بسیاری از مواد شیمیایی مخفی قبلاً استفاده شده را ذکر کردند. تولید گاز طبیعی قیمت گاز را پایین آورده است ، اما رونق آن تا سال 2016 به پایان رسید. گاز طبیعی فقط نیمی از CO2 را به جو اضافه می کند ، اما گاز متانی که رها می کند مزایای آن را نفی می کند. هر چه تولید گاز طبیعی افزایش یابد ، سطح متان بیش از 30 رشد می کند. متان یک گاز گلخانه ای کشنده تر از CO2 است.

"در سراسر غرب ، آتش سوزی ها برای چند دهه گذشته در حال افزایش است."

دره یوق اثرات یک سوخت فسیلی قبلی را نشان می دهد: زغال سنگ. جنگل معادن دور افتاده را  را که کانال های اسیدی را  به آبراه ها نشت می دهد، افزایش می دهد. بیش از 1700 مایل آب در پنسیلوانیا ماهی ندارد. اوهایو به تزریق کننده اجازه می دهد تا فاضلاب را در چاه های عمیقی که به زمین لرزه ها پیوند دارند ، بریزند

.خشکسالی و تغییرات فصل

هوای روز به روز می تواند تا 30 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) تغییر کند. آب و هوا متوسط در طول زمان را نشان می دهد.  تفاوت درجه حرارت بین حال و آخرین عصر یخبندان فقط 9 درجه فارنهایت (5 درجه سانتیگراد) است. هیئت بین دولت پیش بینی می کند که 4 تا 8 درجه فارنهایت (2.2 درجه سانتیگراد تا 4.4 درجه سانتیگراد) تغییرات آب و هوا (IPCC) تا 2100 افزایش یابد.

"سطح دریا در پایان قرن به میزان گازهای گلخانه ای که امروز در جو قرار داده ایم بسیار وابسته است."

نخستین زیرساخت عمومی ایندیانا جاده ملی بود که توماس جفرسون از آن حمایت شد. اکنون بخش عمده آن مسیر چهل ایالات است که گودریچ دنبال می کند. دوچرخه سواری در جاده ای با وجود وزش باد شدید و بی امان به طول 50 مایل در ساعت یک کوشش سخت بود. هوای گرم رطوبت بیشتری را جذب می کند و چرخه آب را بیش از حد شارژ می کند ، در نتیجه ریزش های شدیدتر در میانه غربی وجود دارد.ترکیب باد و هوای مرطوب و گرم باعث ایجاد گردبادهای فوق العاده ، مانند دسته EF5 که منجر به کشته شدن 161 نفر در ژوپلین شد ، می شوند. در سال 2011 ، ترام در کانزاس با وجود وزش باد شدید در آن منطقه ، تنها یک مزرعه بادی داشت. اکنون تعداد یازده مزرعه بادی  و هشت عدد در حال کار دارد .

پارک ملی یخچالهای طبیعی ، معروف به تاج قاره ، مبنای تغییرات آب هوای در ایالات متحده است. یخ  اصلی در حال ناپدیدن شدن هست. "

در مونوی ، نبراسکا ، یک نفر جمعیت ، شهردار و تنها ساکن ، السی ، از مسافران جدید در رستوران مونوی پذیرایی می کند. جوانان برای یافتن شغل ، مونوی را ترک کردند. کشاورزی مکانیزه کار آن ها را گرفته است. کشاورزان نگرانند که آبخوان اوگالالا ، منبع آبیاری آنها خشک شود.

"ما در حال ایجاد دوره جدیدی هستیم که تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی توسط بشر است. زمین شناسان نامی برای آن دارند: آنتروپوسن. "

علف های چمنزارها ریشه های عمیقی دارند که در برابر چرخه های خشکسالی و آتش طبیعی جلگه ها مقاومت می کنند. کشاورزان از محصولات کمتر سخت استفاده می کنند ، اما اکنون آنها برای محافظت از زمین خود از علف های چمنزار استفاده می کنند. اینجا مرکز  گرد و غبار است. در دهه 1930 ، خشکسالی منجر به طوفان های گرد و غبار و گرسنگی شد.

"برای کم کردن گرمایش زمین ، شرکت های سوخت های فسیلی باید 80% از محصول خود را متوقف کنند ، کاری که مطمئناً آنها به طور داوطلبانه انجام نمی دهند."

شرایطی که طوفان ها  را ایجاد می کند- هوای نگهدارنده روی آب - رطوبت زمین را تبخیر می کند. این باعث ایجاد خشکسالی و محیطی مناسب برای آتش سوزی های وحشی می شود. این شرایط امید کشاورزان محلی برای بازده بیش از حد افزایش یافته از محصولات را فلج می کند. با این حال ، این کشاورزان بیشتر خود را نگران قیمت نفت می دانند. هرگونه سیاست تغییر آب و هوا باعث افزایش قیمت سوخت های فسیلی خواهد شد. کشاورزان احساس می کنند که هزینه های صنعت سوخت باید عوارضی را که بر کره زمین وارد می کند منعکس کند.

"محافظت بیشتر از بخش کوچکی از ساحل به سادگی امکان پذیر نیست. ضرر و زیان عمده املاک اجتناب ناپذیر است ، بیشتر مورد حمایت مالیات دهندگان از طریق بیمه سیلاب دولتی است. "

گودریچ از  میان  بدلند داکوتای جنوبی دوچرخه سواری می کرد ، جایی که در قرن قبل ، آمریکایی های بومی لاکوتا عقب نشینی کردند از تجاوز حمله جلونظام. ایالات متحده پس از آنكه بلك هیلز را از آنها گرفت ، لاكوتا را به بدترین سرزمین های این منطقه راند. با وجود پیمان ها ، در اواخر دهه 1880 ، دولت تمام یارانه های وعده داده شده به لاکوتا را قطع کرد. پیشگویی ها بیان می کند که یک رقص ارواح ، نوعی اعتراض غیر خشونت آمیز ، آنها را از آسیب در امان نگه می دارد و روزی که زمین غیر مؤمنان را فرو برد ، قبیله ای به رهبری شوت بول خود را جدا کردند و در یک تپه که دسترسی به آن سخت است خود را در امان نگه داشته اند. رهبر محترم لاکوتا ، سیتینگ بول ، قصد داشت به آنها بپیوندد ، اما در خانه اش در استندینگ راک کشته شد. گروه دیگری از لاکوتا به دنبال رئیس بزرگ پا به سمت استحکام در سال 1890 در وندت نی قتل عام شدند. در سال 2016 ، در استندینگ راک ، فعالان دوباره در اعتراضات غیر خشونت آمیز علیه خط لوله دسترسی داکوتا گرد هم آمدند.

آب شدن تدریجی یخچال های طبیعی و یخ ها

گودریچ در دهه 1970 در کلرادو زندگی می کرد. هنگامی که در سال 2011 با دوچرخه خود وارد آنجا شد ، تفاوت های وحشتناکی را دید. ویرانگری که توسط سوسک کاج کوه انجام شده و جنگل های کاج لجن را می کشد ، گذرگاه کامرون را نشان داد. در گذشته ، سرمای زمستان نوزاد  سوسک را می کشت و خسارات آنها را به همراه داشت. درجه حرارت گرم تر به معنای گسترش سوسک ها است و ویرانی هایی را به همراه دارد. درختان مرده کوه های وسیع را می پوشاند  و سوخت آتش سوزی جنگل را تأمین می کنند. فصل آتش سوزی اکنون 78 روز بیشتر از سال 1970 است. این سوسک به شدت به  پارک ملی یلوستون برخورد کرد و مهاجرت به سمت شمال به کانادا را ادامه می دهد.

"روند معمولی دنیا ما را به سمت گرم شدن بیشتر ، افزایش سطح آب دریا ،گرد و غبار بیشتر سوق می دهد"

پارک ملی یخچال ها اثرات تغییرات آب و هوایی را نشان می دهد. یخچال تتون از دهه 1980 تاکنون 20٪ از توده خود را از دست داد. این پارک در سال 1850 دارای 150 یخچال بود. یخچال های طبیعی در حال کاهش و برف در حال ذوب باعث آب تازه برای بسیاری از وایومینگ و آیداهو می شوند. تجدید جنگل های ویران شده به برنامه های جنگل زایی نیاز دارد. جذب کربن توسط جنگل ها   CO2 را که فعالیت های انسانی از آن رها می شود جبران می کند ، اما با کم شدن جنگل های آمریکای شمالی ، این میزان جذب CO2 نیز کاهش می یابد.

نمای در امتداد جاده به پارک ملی یخچالهای طبیعی ، آلودگی فلزات از استخراج مواد معدنی محلی را نشان می دهد. معدن  بانکر هیل برای ده ها سال ارائه دهنده مشاغل محلی و تقویت جامعه بود. رهبران این کشور ضمن تخلیه زباله های سمی در رودخانه و هوا ، روابط خوبی با ساکنان محلی برقرار کردند. در سال 1974 ، آزمایشات نشان داد كه كودكان مدارس محلی میزان سرب زیادی در خون دارند. این معدن در سال 1981 بسته شد و هم اکنون یک مکان تصفیه است.

در اورگان ، گرمایش برف را به باران تبدیل می کند ، که سریعتر برف باقی مانده را ذوب می کند. ذوب اولیه بهار به معنای اوج زودتر حجم رواناب است ، اگرچه کشاورزان در تابستان های خشک تر به آب بیشتری احتیاج دارند. رودخانه های پرخروش برق منطقه ای را تأمین می کنند. رقابت برای آب شیرین همچنان افزایش می یابد زیرا حفظ جریان آب به یک مسئله مهم تر تبدیل می شود.

تغییر روند

تاریخ مدرن ، پیش زمینه ای برای تلاش جهانی برای برطرف كردن آسیب هایی كه فعالیت بشر به این سیاره وارد می كند ، ارائه می دهد. در سال 1985، جوزف فرمان دانشمند بریتانیایی جامعه علمی را  از  یک سوراخ در حال توسعه در ازن آگاه کرد-.لایه ای از جو زمین که این سیاره را از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. محققان این میزان کاهش را در  کلروفلوئوروکربنهای ساخته شده توسط انسان (CFC) مشاهده کردند. در سال 1987 ، ملل جهان توافق کردند که استفاده از این ترکیبات را متوقف کنند. لایه ازن در حال بهبود است و تا اواسط قرن به قدرت کامل باز خواهد گشت. همکاری جهانی در مواجهه با تغییرات آب و هوایی امکان پذیر است.

آبراهام لینکلن آکادمی ملی علوم را تاسیس کرد تا بحث علمی را خارج از دولت وسیاست تشویق کند. در سال 2001 ، جورج دبلیو بوش آکادمی را موظف کرد تا تأیید کند که آیا تغییر اوضاع اتفاق می افتد یا خیر. بسیاری این کاوش را تاکتیک تأخیری دیگری می دیدند. گزارش آکادمی روشن بود: درجه حرارت به دلیل فعالیت های انسانی در حال افزایش است. در سال 2013 ،  IPCC  بیانیه اجماع جهانی را صادر کرد و خواستار کاهش گازهای گلخانه ای شد.

اولین قدم برای هرگونه بازیابی ، اعتراف واقعیت مسئله است. بشریت نمی تواند بدون تأیید وجود این مسئله ، حل مسئله تغییرات آب و هوا را آغاز کند. مؤثرترین کاری که انسان می تواند برای تغییر آب و هوا انجام دهد محدود کردن استفاده از سوخت های فسیلی است. این یک درمان شدید خواهد بود. شرکت های سوخت فسیلی هرگز خودتنظیم نخواهند شد. دولت باید قدم بگذارد. مردم عادی می توانند از استفاده از سوخت های فسیلی دست بردارند.

شهر استندینگ راک

اعتراض غیر خشونت آمیز در استندینگ راک باعث تغییر افکار عمومی برای متوقف ساختن خط لوله گاز طبیعی تحت منبع مهم آب شیرین شد. فعالان از جمله آمریکایی های بومی و جانبازان برای مخالفت با خط لوله تزریق کننده دسترسی به داکوتا که از طریق سرزمین های مقدس هند و زیر دریاچه اوه ، یک مخزن قبیله ای برنامه ریزی شده بود ، گرد هم آمدند. فعالان اقلیم می دانند که کربن باید در زمین نگهداری شود. سرانجام مهندسین ارتش مجوز لازم برای ساخت خط لوله در زیر دریاچه را رد کردند. اعتراضات بی خشونت به پیروزی رسید. اکنون ، دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ تصمیم سپاه را معکوس کرده است.

توافق پاریس

موافقت نامه های تغییر اوضاع بین ایالات متحده و چین در سال 2014 منجر به توافق پاریس در سال 2015 شد. نمایندگان 195 کشور موافقت کردند که محدودیت افزایش درجه حرارت جهانی را به کمتر از 3.6 درجه فارنهایت (2 درجه سانتیگراد) دنبال کنند. منتقدین گفتند که کاهش CO2 کافی نیست ، اما این توافقنامه شروع خوبی برای همکاری جهانی برای کاهش تأثیر CO2 است. سپس  ، دولت ترامپ ،  شوك رهبران جهان ، تعهد آمریكا در پاریس را لغو كرد.

حرکت برای کاهش تولید  CO2 در حال رشد است. ذغال سنگ دیگر با گاز طبیعی رقابت نمی کند و منابع انرژی تجدید پذیر سهم بیشتری از بازار انرژی را به خود اختصاص می دهند و به طور فزاینده ای رقابتی هستند. در سطح جهانی و محلی ، متخصصان محیط زیست به مؤسسات فشار می آورند تا از سرمایه گذاری در شرکت های انرژی محور فسیلی جلوگیری کنند. هزینه های انرژی تجدید پذیر در حال کاهش است و نسبت به سوخت فسیلی در برخی کشورها کم هزینه تر است. یک مطالعه دانشگاه استنفورد از هر 50 ایالت آمریکا طرحی را برای 100٪ اتکا به انرژی تجدید پذیر تا سال 2050 ترسیم کرده است. این مانند یک دوچرخه سواری در سراسر آمریکا چالش برانگیز اما قابل دستیابی است.

مشاهده بیشتر
نظر کاربران
امتیاز
1
0
0
0
0
میانگین 5
کل رای ها1
0