منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

درباره هوش مصنوعی بیشتر بدانید

هوش مصنوعی (AI) اصل شبیه سازی هوش انسانی با رایانه هایی است که برای تقلید از الگوهای فکری انسان و تقلید از اعمال آنها برنامه ریزی شده اند. فناوری در این زمینه روز به روز رشد می کند و با پیش بینی موقعیت ها و کمک به حل مشکلات پیچیده، استفاده را به سمت آینده هدایت می کند. دوره های هوش مصنوعی در Udemy مفاهیم اصلی فناوری هایی که هوش مصنوعی را هدایت می کنند را به شما آموزش می دهند.

مرتب سازی بر اساس :
مرتب سازی بر اساس
جدیدترین
پربازدیدترین
زمان دوره
زیرنویس فارسی
فیلترسازی

دوره ها

زیرنویس فارسی
اولین Slackbot خود را بسازید
1 2
...
25

سوالات متداول در مورد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) رایانه‌ها را قادر می‌سازد تا از هوش انسان‌مانند تقلید کنند. هوش مصنوعی از دهه 1950 وجود داشته است و از آن زمان تاکنون این رشته به طور چشمگیری تکامل یافته است. دسترسی به اطلاعات بیشتر و بهتر (داده ها) و پیشرفت در محاسبات به پیشرفت این حوزه کمک کرده است. فناوری هوش مصنوعی به نرم‌افزارها، برنامه‌ها و ماشین‌ها امکان می‌دهد تا مانند انسان‌ها یاد بگیرند، فکر کنند و خودشان را اصلاح کنند. انسان ها ابتدا باید سیستم را راه اندازی کنند و مجموعه قوانینی را که باید دنبال شوند (الگوریتم ها) توسعه دهند، سپس برنامه های کامپیوتری از الگوریتم ها برای تجزیه و تحلیل داده ها، یافتن الگوها و عمل بر روی آنچه کشف می کنند استفاده می کنند. برنامه های هوش مصنوعی با دریافت و پردازش داده های بیشتری دقیق تر می شوند. بخش بزرگی از هوش مصنوعی شامل یادگیری ماشینی می‌شود که به رایانه‌ها اجازه می‌دهد با یافتن الگوهای داده، رفتار انسان را درک و کپی کنند. به اختصار،
هوش مصنوعی (AI) برای کارهای مختلف در بسیاری از صنایع مفید است. دستیارهای مجازی مانند الکسای آمازون و سیری اپل را تقویت می کند و به رایانه ها کمک می کند بفهمند کدام ایمیل ها هرزنامه هستند. ماشین‌ها از قبل کارهای یکنواخت را انجام می‌دهند. ممکن است هنگام تماس با نماینده خدمات مشتری با استفاده از ربات چت وب سایت یا هنگام جستجوی یک عبارت در Google از هوش مصنوعی استفاده کرده باشید و موتور جستجو کلمه را برای شما تمام کرده است. هوش مصنوعی همچنین به فروشگاه‌های آنلاین و خدمات استریم کمک می‌کند تا توصیه‌های شخصی‌سازی شده را ارائه دهند. در مراقبت های بهداشتی، هوش مصنوعی می تواند به پزشکان کمک کند تا مشکلات پزشکی بالقوه را سریعتر پیدا کنند، از جمله تومورها، استخوان های شکسته و شرایط ژنتیکی. هوش مصنوعی همچنین به برنامه‌های کاربردی کمک می‌کند تا رانندگان را در مناطق پرترافیک هدایت کنند، موسسات مالی تراکنش‌های بالقوه جعلی کارت اعتباری را علامت‌گذاری کنند. و خرده فروشان به طور موثرتری سهام خود را پیگیری می کنند. اگر یک ربات جاروبرقی دارید، یک ماشین خودران دارید، یا در مقابل کامپیوتر شطرنج بازی می کنید، این هم هوش مصنوعی است.
برای یادگیری در مورد هوش مصنوعی (AI)، باید عاشق ریاضی و علوم باشید. شما باید درک اولیه ای از علوم کامپیوتر و آمار داشته باشید. تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله و همچنین روحیه کنجکاو و نوآور ضروری است. شما باید علاقه مند به یادگیری نحوه کار کردن باشید. همچنین اگر بدانید اطلاعات (داده‌ها) چگونه جمع‌آوری، ذخیره و تحلیل می‌شوند و چگونه انسان‌ها می‌توانند از هوش مصنوعی برای بهبود کیفیت زندگی ما استفاده کنند، کمک می‌کند. مهارت های دیگر عبارتند از علاقه یا درک مهندسی نرم افزار، ساختارهای داده، الگوریتم ها، زبان طبیعی، برنامه نویسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر، احتمالات و مدل سازی داده ها. شما باید بتوانید با سرعت بالا کار کنید. مانند بسیاری از زمینه ها، تمایل به یادگیری، پرسیدن سوال و کار به صورت مستقل و گروهی از ویژگی های مهم است.
یک "بهترین" زبان برنامه نویسی برای نوشتن برنامه های هوش مصنوعی (AI) وجود ندارد. زبان انتخابی باید الگوریتم‌ها و شبکه‌های هوش مصنوعی بسازد که بتواند داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند و برای بازتاب آنچه می‌آموزد، سازگار شود. بهترین گزینه به نوع پروژه و آنچه که باید انجام شود بستگی دارد. استفاده نهایی از برنامه، از جمله سرعت عملکرد آن و برنامه ها و پلتفرم های دیگری که برای کار با آن نیاز دارد، نیز به تعیین بهترین زبان کمک می کند. زبان هایی که معمولا در برنامه نویسی هوش مصنوعی استفاده می شوند عبارتند از Python، C++، R Language، JavaScript، Prolog، Artificial Intelligence Markup Language (AIML)، MATLAB، Haskell، LISP و Julia و غیره.
بسیاری از مشاغل از هوش مصنوعی استفاده می کنند، از جمله تحلیلگران داده، توسعه دهندگان الگوریتم، توسعه دهندگان نرم افزار، دانشمندان کامپیوتر، تکنسین های سخت افزار، مهندسان زبان طبیعی، طراحان تجربه کاربر (UX)، دانشمندان تحقیقاتی و تحلیلگران نرم افزار. برخی از شرکت های فناوری به طور خاص برای نقش های هوش مصنوعی با عناوینی مانند مهندس هوش مصنوعی یا برنامه نویس سیری استخدام می کنند. اکثر شرکت ها به متخصصان هوش مصنوعی نیاز دارند تا به آنها کمک کنند تا این فناوری را در مشاغل خود اعمال کنند زیرا هوش مصنوعی تقریباً در هر صنعتی رایج است. شرکت‌هایی در حوزه‌های مراقبت‌های بهداشتی، خرده‌فروشی، مسافرت، حمل‌ونقل، مالی، بانکداری، مرکز تماس، تولید، سرگرمی، خودرو، لوازم خانگی و حتی حفاظت از حیوانات در حال پیاده‌سازی فناوری هوش مصنوعی هستند.
0