منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

خلاصه کتاب پشت هر تصمیم خوب: چگونه هر کسی می تواند از تجزیه و تحلیل تجاری برای تبدیل داده ها به بینش سودآور استفاده کند

Behind Every Good Decision: How Anyone Can Use Business Analytics to Turn Data into Profitable Insight

پیانکا جین

نویسنده پیانکا جین

پیونیت شارما

نویسنده پیونیت شارما

172 بازدید
خلاصه کتاب پشت هر تصمیم خوب: چگونه هر کسی می تواند از تجزیه و تحلیل تجاری برای تبدیل داده ها به بینش سودآور استفاده کند

چکیده

دانشمندان داده با تجربه پیانکا جین و پونیت شارما راهنمای بسیار واضح و مصور برای تجزیه و تحلیل داده ها، شامل مطالعات موردی معنی دار و واقعی و بهترین شیوه های عملی ارائه می دهند. جین و شارما استدلال می کنند که تجزیه و تحلیل های اولیه - که می توانید در اکسل انجام دهید - 80٪ از همه مشکلات تجاری را برطرف می کند، اگر سوالات درستی بپرسید. آنها می گویند که غیر تحلیلگران، مانند مدیران و بازاریابان، می توانند ابزارهای تحلیلی قدرتمند را به راحتی بیاموزند و بدون یک تحلیلگر حرفه ای یا دانشمند داده، تحلیل های خود را انجام دهند. مگر اینکه علاقه خاصی داشته باشید، می توانید از فصل پنجم در مورد تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده صرف نظر کنید. در غیر این صورت، getAbstract این رویکرد عقلانی و عملی را به مدیران، مدیران اجرایی، کارآفرینان و متخصصانی که برای امرار معاش تجزیه و تحلیل نمی‌کنند، توصیه می‌کند.

توضیحات

برداشتن
• تجزیه و تحلیل داده ها علم موشکی نیست. شما می توانید آن را انجام دهید.
• شما می توانید 80 درصد از مشکلات کسب و کار خود را با استفاده از تجزیه و تحلیل اولیه در اکسل حل کنید.
• اولویت بندی پروژه هایی که احتمالاً به نتایج و بازدهی استراتژیک تجاری دست می یابند.
• تنها زمانی از تحلیلگران حرفه ای و ابزارهای پیچیده استفاده کنید که اندازه مشکل و بازده بالقوه یک تحلیل سطح بالاتر آنها را توجیه کند.
• پروژه های تحلیلی را با شناسایی مشکل و سؤالات مناسب شروع کنید.
• یک «طرح تحلیلی» بسازید. حمایت اجرایی و ذینفعان را به دست آورید.
• داده های مربوطه را شناسایی، بررسی، آزمایش و پاکسازی کنید.
• انواع روش های تحلیلی را برای به دست آوردن بینش به کار ببرید.
• برای ارائه توصیه های خود، از قالب های مختصر متناسب با مخاطبان خاص استفاده کنید.
• اطمینان حاصل کنید که هر یک از پروژه های تحلیلی شما مستقیماً با اهداف تجاری مطابقت دارد.
 
خلاصه
علم موشک نیست
اکثر مشکلات داده ها به تحلیلگران حرفه ای نیاز ندارند. پزشکان و مدیران معمولی با حداقل آموزش می توانند تجزیه و تحلیل های قدرتمندی را با استفاده از ابزارهای اساسی مانند مایکروسافت اکسل انجام دهند. با شناسایی مشکلی که کسب و کارتان باید حل کند شروع کنید. برای مثال، بازخورد ممکن است نشان دهد که «تعامل مشتری» شما کم است. از کارشناسان سازمان برای دریافت نظرات آنها استفاده کنید. فرضیه های آنها را با داده ها آزمایش کنید. از تجزیه و تحلیل داده های اولیه برای حذف همه ایده ها به جز بهترین ایده ها و آشکارسازی بینش هایی که به اقدامات و تصمیمات لازم کمک می کند، استفاده کنید. راه حل را به صورت آزمایشی پیاده سازی کنید، آن را آزمایش کنید و سپس آن را بسازید.
آن را ساده نگه دارید
زمانی که Circuit City در سال 2000 با مشکلات مالی مواجه شد، استعدادهای برتر را اخراج کرد، از مکان‌های برتر به مراکز خرید ارزان‌تر حومه شهر نقل مکان کرد و تجارت لوازم خانگی خود را تعطیل کرد. رهبران آن این تصمیمات را بدون تحلیل و مدرک اتخاذ کردند. هر کدام فاجعه آمیز بودند و شهر مدار سقوط کرد.
"تحلیل ساده در واقع می تواند به شما کمک کند تا 80٪ از مشکلات تجاری خود را با کسری از هزینه تجزیه و تحلیل پیچیده حل کنید."
به‌جای عمل کردن بر اساس حدس و گمان، اطلاعات خود را تجزیه و تحلیل کنید. فرض کنید باید کشتی‌ای را پیدا کنید که در سال 1715 در اقیانوس آرام غرق شده است. احتمالاً تا آخر عمر خود را جستجو خواهید کرد. یا می توانید سوابق طوفان های سال 1715 را تجزیه و تحلیل کنید، مسیرهای تجاری را مطالعه کنید، و به دنبال اخبار و گزارش های بازمانده از آن زمان باشید. داده ها و شواهد متمرکز شانس موفقیت شما را افزایش می دهد. با این حال، تحلیل های خود را بیش از حد پیچیده نکنید. شما می توانید حدود 80 درصد از مشکلات کسب و کار خود را با "متداول ترین روش های تحلیلی" که با استفاده از اکسل انجام می شود برطرف کنید. مشکلات دشوارتر، یک اقلیت کوچک، به "تحلیل پیش بینی کننده" و مهارت های یک دانشمند داده نیاز دارند.
تکنیک های تحلیلی
می‌توانید از هفت تکنیک تحلیلی برای کشف بینش‌هایی استفاده کنید که به نگرانی‌های کسب‌وکارتان رسیدگی می‌کنند و تصمیم‌گیری‌تان را بهبود می‌بخشند:
1. "تجزیه و تحلیل کل" - به عنوان مثال، اگر شما یک تجارت عروسی دارید، تجزیه و تحلیل کل می تواند به شما بگوید که بیشتر مشتریان شما زنانی در اوایل دهه 30 زندگی خود هستند که در اورگان زندگی می کنند. سپس می توانید کانال های تبلیغاتی را انتخاب کنید که به این مخاطبان برسد.
2. "تحلیل همبستگی" - این مقایسه پیوند بین دو متغیر را نشان می دهد. برای مثال، ممکن است بخواهید تعیین کنید که کدام وسیله نقلیه تبلیغاتی بیشترین امتیاز را دارد. اکسل می تواند پیوندهای بین تولید سرنخ و رسانه های تبلیغاتی را آشکار کند.
3. "تحلیل روندها" - این همبستگی ها را در طول زمان دنبال می کند.
4. «اندازه/برآورد» – از حدس‌های علمی استفاده کنید، مانند ارزیابی ارزش بالقوه بازار با توجه به تجربه و داده‌های خود. این روش رایج می تواند ارزشمند باشد.
5. "تحلیل پیش بینی کننده" - جمع آوری داده های جدید و قدیمی برای پیش بینی آینده (همبستگی روندهای گذشته و تعمیم آنها به آینده). به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده می تواند آب و هوا یا گسترش یک بیماری را پیش بینی کند.
6. "تقسیم بندی" - مشتریان خود را به گروه هایی تقسیم کنید تا ویژگی ها و رفتارهای خاص را مطالعه کنند تا پیشنهادات شما متناسب شود. برای تعیین اینکه چه چیزی بیشتر و در چه سطحی سود می‌فروشد، محصولات را تقسیم بندی کنید.
7. «چرخه عمر مشتری» (CLC) – این تکنیک رفتار مشتری را در مراحل مختلف مطالعه می‌کند، مانند مدت زمانی که افراد طول می‌کشند تا از دسترسی رایگان به اشتراک پولی ارتقا پیدا کنند.
«رویکرد بدیر»
چارچوب BADIR یک دستور العمل ساده برای حرکت از داده به تصمیم است. این به شما امکان می دهد تجزیه و تحلیل داده ها را با دانش تجاری خود ترکیب کنید تا تصمیمات بهتری بگیرید:
1. "سوال تجاری" - دقیقاً به سؤال یا سؤالاتی که می خواهید تجزیه و تحلیل شما پاسخ دهد، مشخص کنید. از پنج W بپرسید: چه کسی اطلاعات را می خواهد و چرا؟ مشکل آن چیست؟ مشکل کی و کجا رخ می دهد؟ چه زمانی به تجزیه و تحلیل نیاز دارید؟ چه کسانی را تحت تأثیر قرار می دهد؟ سوالات مناسب را پیدا کنید. حل اشتباهات زمان را تلف می کند.
2. "طرح تجزیه و تحلیل" - تعیین اهداف برای تجزیه و تحلیل. ذینفعانی را که به مشکل نزدیک هستند جمع آوری کنید. نظرات آنها را در مورد دلایل مشکل جویا شوید. برای بار دوم گروه را گرد هم بیاورید تا فرضیه هایی را که آزمایش خواهید کرد رتبه بندی و اولویت بندی کنید. تکنیک تحلیلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با مشکل مطابقت دارد. داده هایی را که نیاز دارید و در چه شکل و جزئیاتی شناسایی کنید. به عنوان مثال، برای تجزیه و تحلیل یک مشکل فروش، آیا به داده های فروش هفتگی، ماهانه یا سالانه نیاز دارید؟ جمع آوری داده ها تنها پس از طرح تجزیه و تحلیل. یک "طرح پروژه" را مستند کنید که منابع، وظایف، جدول زمانی، ریسک ها، مراحل و اولویت ها را مشخص می کند.
3. "جمع آوری داده ها" - داده های خود را جمع آوری کنید. نمونه های کوچک را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که داده های شما انتظارات شما را برآورده می کند. داده های خود را تأیید کنید؛ صفحه نمایش اطلاعات گم شده و بد
4. "بینش" - تمرکز بر تجزیه و تحلیل و بینش. از هفت تکنیک تحلیلی، به خصوص چهار تکنیک اول استفاده کنید. از تجزیه و تحلیل مجموع برای یافتن اجزای پایه مشتری خود استفاده کنید که بیشترین فروش و درآمد را به خود اختصاص می دهند. به عنوان مثال، هنگامی که مشاهده کردید که کاربران جوان گوشی های هوشمند بیشتر از کاربران قدیمی لپ تاپ خرید می کنند، افزایش احتمالی درآمد را در صورتی که شرکت شما بودجه بازاریابی خود را صرف هدف قرار دادن کاربران جوان گوشی های هوشمند کند، محاسبه کنید.
5. "توصیه ها" - تجزیه و تحلیل و بررسی شما باید به بینش هایی منجر شود که می توانید از آنها برای ارائه توصیه های مختصر، معتبر و پشتیبانی شده استفاده کنید. جزئیات را بدانید، اما روی داستان گسترده تمرکز کنید. یک "خلاصه اجرایی" یک اسلایدی با نکات کوتاه در مورد مشکل، بینش های تحلیلی و مراحل بعدی توصیه شده ارائه دهید. اسلایدهای اضافه شده می توانند عمق بیشتری در مورد یافته ها و ایده های شما ارائه دهند - همه از نتیجه گیری اصلی شما پشتیبانی می کنند.
تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده
تجزیه و تحلیل پیشگو از داده ها و تحلیل روند برای پیش بینی آینده استفاده می کند. به عنوان مثال، شرکت هایی مانند نتفلیکس پیش بینی می کنند که چه فیلم هایی ممکن است دوست داشته باشید. پلیس محلی از تجزیه و تحلیل های پیش بینی برای اعزام افسران در جایی که احتمال وقوع جنایت وجود دارد استفاده می کند. شما می توانید از تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده برای یافتن مخاطبان بازاریابی هدف خود استفاده کنید. یک شرکت فروش اینترنتی که به دنبال معاملات بیشتر است، ممکن است از تجزیه و تحلیل همبستگی استفاده کند تا مشخص کند که یک «دکمه آبی» 2 درصد بیشتر از یک «دکمه قرمز» تسویه‌حساب ایجاد می‌کند. متغیرهای دیگر ممکن است شامل این باشد که آیا تبلیغات در سایت بر حجم پرداخت تأثیر می‌گذارد یا اینکه زمان بارگذاری صفحه در آن نقش دارد.
"هر کاری که انجام می دهید، باید آن را برای افرادی که به اندازه شما هیجان زده یا درگیر تجزیه و تحلیل نیستند توضیح دهید."
تحلیل پیش بینی شامل مدل سازی آماری پیچیده و ده ها متغیر است. هرچه مدل پیچیده‌تر باشد، توضیح و پیاده‌سازی آن دشوارتر است، اما در صورت لزوم داشتن مدل‌های پیچیده‌تر ممکن است پیش‌بینی‌های دقیق‌تری را انجام دهد. به خاطر داشته باشید که تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده 10 تا 20 برابر زمان و منابع بیشتری نسبت به تجزیه و تحلیل تجاری نیاز دارد.
"رهبری داده محور"
متعهد شوید که از داده ها برای حمایت از تصمیم گیری «مبتنی بر شواهد» استفاده کنید. سطح "بلوغ تحلیلی" سازمان خود را ارزیابی کنید. برای تجزیه و تحلیل اولیه کسب و کار، مدیران و متخصصان را در Excel و ابزارهای دیگر آموزش دهید. اطمینان حاصل کنید که دانش تحلیلگران کارکنان خود را از طریق آموزش و آموزش آنلاین و سنتی افزایش می دهید. یک تحلیلگر مؤثر دارای ترکیب نادری از مهارت‌های فنی و سخت و ارائه نرم و مهارت‌های ارتباطی است.
تجزیه و تحلیل علم به کارگیری یک روش ساختاریافته برای حل یک مشکل تجاری با استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل برای ایجاد تأثیر است.
رهبران و مدیرانی که هنوز تحلیلگر نیستند باید صلاحیت تحلیلی کافی برای ارزیابی پروژه های پیشنهادی با استفاده از رویکرد مبتنی بر شواهد داشته باشند. یک رویکرد شرکتی برای تصمیم گیری و تخصیص منابع ایجاد کنید. به مدیران توانمند اجازه دهید از شواهد برای ارزیابی و انتخاب پروژه ها و پیشنهادهایی که بیشترین بازده و نتایج را ایجاد می کنند، استفاده کنند.
"ابزار انتخابی ما برای تجزیه و تحلیل ساده، Drumroll، Microsoft Excel است."
اطمینان حاصل کنید که داده‌های شما تمیز و دقیق هستند، و اطلاعات را به‌گونه‌ای ذخیره می‌کنید که بزرگ‌تر و پایین‌تر شود و با ورودی‌ها و نیازهای جدید سازگار شود. تجزیه و تحلیل داده های ضعیف، ناقص یا نادرست نتایج بدتری نسبت به انجام هیچ کاری به همراه دارد. داده های جدید باید با سایر ابزارها و پایگاه های داده ادغام شوند. دسترسی آسان را برای تحلیلگران فراهم کنید.
سه "چارچوب سوال کلیدی"
"برنامه تحلیلی" خود را با تمرکز بر سه سوال بسازید:
1. "حالم چطور است؟" - "چارچوب اندازه گیری" خود و معیارها و اندازه گیری های مهم آن را تعیین کنید. اینها شامل معیارهای مالی و مشارکت کارکنان و مشتری می شود. معیارهای محوری خود را بشناسید. پروژه هایی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد آنها را بهبود می بخشد.
2. "چه چیزی باعث کسب و کار من می شود؟" - محصولات و خدمات خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که چگونه آنها از نظر سود و رشد مقایسه می شوند. از داده ها استفاده کنید تا بفهمید کدام پیشنهادها را گسترش دهید. کدام یک بیشترین بازده را دارند؟ خریداران احتمالی چه کسانی هستند

 

مشاهده بیشتر
نظر کاربران
امتیاز
0
0
0
0
0
میانگین 0
کل رای ها0
0