خرید اشتراک
Reactjs چیست؟ چرا باید از آن استفاده کنیم؟

Reactjs چیست؟ چرا باید از آن استفاده کنیم؟

۱۴۰۱/۱۲/۱۸

|

نویسنده آموزش 365

|

دسته بندی برنامه نویسی

8,847 بازدید

React.js محبوب ترین کتابخانه جاوا اسکریپت برای ساخت برنامه های کاربردی وب است. React.js  یا Reactjs یا به سادگی React راه های مختلفی برای نمایش React.js هستند. 500 شرکت ثروتمند دنیا از Reactjs استفاده می‌کنند. در این مقاله، یاد می‌گیریم که Reactjs چیست ؟ چرا باید از Reactjs به جای سایر چارچوب‌های جاوا اسکریپت مانند Angular استفاده کنیم.

 

شرکت هایی که از React.js استفاده میکنند

 

React.js چیست؟

React.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز است که برای ساخت رابط های کاربری به طور خاص برای برنامه های تک صفحه ای استفاده می شود. برای مدیریت لایه نمایش برای برنامه های وب و تلفن همراه استفاده می شود. کتابخانه React Js همچنین به ما اجازه می دهد تا اجزای رابط کاربری قابل استفاده مجدد را ایجاد کنیم. React اولین بار توسط جردن واک، مهندس نرم افزاری که برای فیس بوک کار می کرد، ایجاد شد. React اولین بار در سال 2011 در فید خبری فیس بوک و در سال 2012 در Instagram.com قرار گرفت.

React به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های وب بزرگی ایجاد کنند که می توانند داده ها را تغییر دهند، بدون اینکه صفحه را بارگذاری مجدد کنند. هدف اصلی React این است که سریع، مقیاس پذیر و ساده باشد. این فقط بر روی رابط های کاربری در برنامه کار می کند. این با نمای قالب MVC مطابقت دارد. می توان از آن با ترکیبی از کتابخانه ها یا فریم ورک های دیگر جاوا اسکریپت مانند Angular JS در MVC استفاده کرد.

React JS نیز به سادگی React یا React.js نامیده می شود.

 

ویژگی های React.js چیست؟

اجازه دهید نگاهی دقیق تر به برخی از ویژگی های مهم React بیندازیم.

 

ویژگی های React Js

 

ویژگی های React.js شامل موارد زیر است:

 • jsاعلانی است
 • jsساده است
 • jsمبتنی بر کامپوننت است
 • jsاز سمت سرور پشتیبانی می کند
 • jsگسترده است
 • jsسریع است
 • یادگیری js آسان است

JSX

در React، به جای استفاده از جاوا اسکریپت معمولی برای قالب، از JSX استفاده می کند. JSX یک جاوا اسکریپت ساده است که امکان نقل قول HTML را می دهد و از این نحو تگ HTML برای رندر کردن اجزای فرعی استفاده می کند. سینتکس HTML در فراخوانی های جاوا اسکریپت React Framework پردازش می شود. ما همچنین می توانیم در جاوا اسکریپت قدیمی خالص بنویسیم.

 

React Native

React دارای کتابخانه های بومی است که توسط فیس بوک در سال 2015 معرفی شد که معماری react را برای برنامه های بومی مانند IOS، Android و UPD ارائه می دهد.

React-native یک فریمورک ساخت اپلیکیشن های موبایلی است که فقط از جاوا اسکریپت استفاده می کند. از همان طراحی React استفاده می‌کند و به شما امکان می‌دهد از یک کتابخانه غنی UI تلفن همراه/ مؤلفه‌های اعلامی استفاده کنید. از همان بلوک‌های اساسی UI مانند برنامه‌های معمولی iOS و Android استفاده می‌کند. بهترین بخش استفاده از react-native این است که به اجزای نوشته شده در Objective-C، Java یا Swift اجازه / پذیرش دهید.

 

جریان داده های یک طرفه

در React، مجموعه‌ای از مقادیر تغییرناپذیر به عنوان ویژگی در تگ‌های HTML به رندر کامپوننت ارسال می‌شود. کامپوننت نمی تواند مستقیماً هیچ ویژگی را تغییر دهد، اما می تواند یک تابع فراخوانی را ارسال کند که با کمک آن می توانیم تغییرات را انجام دهیم. این فرآیند کامل به عنوان «ویژگی‌ها جریان می‌یابند. اعمال جریان پیدا می کنند».

 

مدل شیء سند مجازی

React یک کش ساختار داده در حافظه ایجاد می کند که تغییرات ایجاد شده را محاسبه می کند و سپس مرورگر را به روز می کند. این به یک ویژگی خاص اجازه می دهد که برنامه نویس را قادر می سازد به گونه ای کدنویسی کند که گویی کل صفحه در هر تغییر رندر می شود، در حالی که کتابخانه react فقط مؤلفه هایی را ارائه می دهد که در واقع تغییر می کنند.

 

کتابخانه React

 

 

چرا از Reactjs استفاده کنیم ؟

حال سوال اصلی پیش روی ما این است که چرا باید از React استفاده کرد. پلتفرم‌های متن‌باز بسیاری برای آسان‌تر کردن توسعه برنامه‌های وب جلویی مانند Angular وجود دارد. اجازه دهید نگاهی گذرا به مزایای React نسبت به سایر فناوری‌ها یا چارچوب‌های رقابتی بیندازیم. با توجه به اینکه دنیای فرانت اند هر روز در حال تغییر است، اختصاص دادن زمان به یادگیری یک فریم ورک جدید دشوار است – به خصوص زمانی که آن فریم ورک در نهایت می تواند به بن بست تبدیل شود. بنابراین، اگر به دنبال بهترین چیز بعدی هستید اما کمی در جنگل فریمورک گم شده اید، پیشنهاد می کنم React را بررسی کنید.

 

 1. سادگی

درک سریع ReactJS ساده تر است. رویکرد مبتنی بر مؤلفه، چرخه حیات کاملاً تعریف شده، و استفاده از جاوا اسکریپت ساده، React را برای یادگیری، ساخت یک وب حرفه ای (و برنامه های تلفن همراه) و پشتیبانی از آن بسیار ساده می کند. React از یک سینتکس خاص به نام JSX استفاده می کند که به شما امکان می دهد HTML را با جاوا اسکریپت ترکیب کنید. این یک الزام نیست. توسعه‌دهنده همچنان می‌تواند در جاوا اسکریپت ساده بنویسد، اما استفاده از JSX بسیار آسان‌تر است.

 1. یادگیری آسان

هر کسی که دانش قبلی اولیه در برنامه نویسی داشته باشد می تواند به راحتی React را درک کند در حالی که Angular و Ember به عنوان "زبان اختصاصی دامنه" نامیده می شوند، به این معنی که یادگیری آنها دشوار است. برای واکنش، فقط به دانش اولیه CSS و HTML نیاز دارید.

 

 1. رویکرد بومی

React می تواند برای ایجاد برنامه های تلفن همراه (React Native) استفاده شود. و React یکی از طرفداران سرسخت قابلیت استفاده مجدد است، به این معنی که قابلیت استفاده مجدد از کد گسترده پشتیبانی می شود. بنابراین همزمان می توانیم اپلیکیشن های IOS، اندروید و وب بسازیم.

 

 1. Data Binding

React از اتصال یک طرفه داده استفاده می کند و یک معماری کاربردی به نام Flux جریان داده به اجزا را از طریق یک نقطه کنترل - توزیع کننده - کنترل می کند. اشکال زدایی اجزای مستقل برنامه های بزرگ ReactJS آسان تر است.

 

React Js

 

 1. عملکرد

React هیچ مفهومی از یک ظرف داخلی برای وابستگی ارائه نمی دهد. می‌توانید از ماژول‌های Browserify، Require JS، EcmaScript 6 استفاده کنید که می‌توانیم از طریق Babel، ReactJS-di برای تزریق خودکار وابستگی‌ها استفاده کنیم.

 

 1. آزمون پذیری

آزمایش برنامه های ReactJS بسیار آسان است. نماهای React را می‌توان به‌عنوان توابع حالت در نظر گرفت، بنابراین می‌توانیم با حالتی که به نمای ReactJS منتقل می‌کنیم دستکاری کنیم و به خروجی‌ها و اقدامات، رویدادها، توابع و غیره نگاهی بیندازیم.

نظر کاربران
امتیاز
0
0
0
0
0
میانگین 0
کل رای ها0
دوره های مبانی برنامه نویسی
ZIO 2
Rock the JVM
ZIO 2 ZIO 2
13:19:54
 • user
 • user
 • user
 • user
 • +88
 • شرکت کننده
۱۴۰۱/۱۲/۱۵
ویژگی های جدید Scala 3
Rock the JVM
ویژگی های جدید Scala 3 Scala 3 New Features
04:02:03
 • user
 • user
 • user
 • user
 • +91
 • شرکت کننده
۱۴۰۱/۱۲/۱۵
دوره های برنامه نویسی شی گرا
دوره های برنامه نویسی تابعی
کتاب های پیشنهادی