منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

اشتباهات بزرگ نظامی تاریخ و درس هایی که آنها می آموزند

نمایش متمرکز

History's Great Military Blunders and the Lessons They Teach

گرگوری اس. آلدرت

12:14:52

5,631 بازدید

سرفصل های دوره

 • 01 اتحادیه پترزبورگ قبر خود را حفر می کند - 1864 دوره های بزرگ پ
  33:45
 • 02 سیراکوز آتن جبهه دوم - 413 قبل از میلاد دوره های بزرگ Pl
  32:31
 • 03 Carrhae The Parthian Shot - 53 BC The Great Courses Plus
  30:25
 • 04 Red Cliffs Cao Caos Bad Day - 208 AD The Great Courses Plus
  32:31
 • 05 دروازه باربری آدریانوپل - 378، Pliska - 811 دوره های بزرگ
  30:42
 • 06 چهارمین جنگ صلیبی به بیزانس خیانت شد - 1204 دوره های بزرگ به اضافه
  30:39
 • 07 رودخانه کالکا ژنرال چنگیز خان - 1223 The Great Courses Pl
  29:11
 • 08 کورترای نایت در مقابل مغازه داران - 1302 دوره های بزرگ پ
  29:25
 • 09 ناگاشینو در حال بردن شمشیرها به جنگ تفنگ - 1575 دوره های بزرگ
  29:24
 • 10 دیوار بلند کارتاخنا، نردبان کوتاه - 1741 دوره های بزرگ P
  28:24
 • 11 Culloden The Bonnie Prince Blunders - 1746 The Great Courses P
  29:29
 • 12 روسیه عقب نشینی ناپلئون در برف - 1812 دوره های بزرگ
  31:15
 • 13 تله مرگ گذرگاه خیبر افغانستان - 1842 The Great Courses Pl
  29:24
 • 14 کریمه اتهام تیپ سبک - 1854 دوره های بزرگ PL
  30:35
 • 15 Grass Grass Custers Last Stand - 1876 The Great Courses Plus
  30:10
 • 16 Isandlwana 25000 زولو کشف نشده - 1879 The Great Courses Pl
  30:55
 • 17 فیاسکوی Adwa Italys در اتیوپی - 1896 دوره های بزرگ به علاوه
  30:34
 • 18 Colenso The Second War Boer - 1899 The Great Courses Plus
  30:13
 • 19 ناتوانی تاننبرگ در شرق - 1914 دوره های بزرگ به اضافه
  29:56
 • 20 گالیپولی چرچیل حمله متفقین را محکوم می کند - 1915 دادگاه بزرگ
  31:21
 • 21 جنگ جهانی دوم نیروی دریایی سلطنتی سقوط می کند - 1941-42 دوره های بزرگ
  33:12
 • 22 Dieppe Raid Catastrofe on the Beach - 1942 The Great Courses
  29:10
 • 23 Operation Market Garden A Bridge Too Far-1944 The Great Cour
  28:52
 • 24 اشتباه بزرگ چهار راه برای شکست دوره های بزرگ ص
  32:49
 • 3761_MilitaryBlunders.pdf
 • توضیحات


  "همه نبردها تا حدی ... فاجعه است." این سخنان مورخ نظامی جان کیگان از این نظر درست است که درگیری های نظامی ناگزیر مرگ و ویرانی را در پی دارد. با این حال، علیرغم هزینه غم انگیز آنها، بسیاری از نبردها به عنوان یک پیروزی بزرگ در نظر گرفته می شوند، در حالی که برخی دیگر تقریباً اشتباهات اشتباهی هستند. چه چیزی چنین نبردهایی را برای محکومیت ویژه یا تحقیق واجد شرایط می کند؟ اصلا چرا روی شکست تمرکز کنیم؟

  شاید بیش از هر چیز، این عنصر اجتناب‌پذیری است که این فجایع را شایسته کاوش می‌کند. تاریخ نظامی اغلب موفقیت را برجسته می کند و حس اجتناب ناپذیری را در مورد پیروزی نشان می دهد، اما چیزهای زیادی وجود دارد که می توان از مطالعه شکست، به ویژه زمانی که غیرمنتظره باشد، یاد گرفت. از چگونگی تغییر قوس تاریخ در نتیجه این نبردها گرفته تا نحوه اجتناب از چنین اشتباهاتی تا نحوه دور زدن آنها در آینده، درس های مهم متعددی وجود دارد که باید جمع آوری شود. شما حتی به این فکر می کنید که اگر این اشتباهات فاحش رخ نمی داد، جهان چگونه متفاوت می شد.

  از دست دادن یک نبرد به دلیل تعداد زیاد، پیشی گرفتن یا متحمل شدن از یک بدبختی تصادفی کافی نیست تا یک اشتباه تلقی شود. برای اینکه یک شکست نظامی به عنوان یک اشتباه واقعی واجد شرایط باشد، باید:

  • قابل اجتناب باشد؛
  • تصمیم یا اقدامی را شامل می شود که عقل سلیم، آموزش یا شرایط نشان می دهد که عاقلانه نبوده و به طور چشمگیری نتیجه را بدتر می کند.
  • درگیر کردن کسی که موفق به انجام یک اقدام آشکار نشده است. و/یا
  • شامل یک عنصر از سرزنش قابل شناسایی برای اشتباه مهم است.

  در اشتباهات بزرگ نظامی تاریخ و درسهایی که آنها می آموزند، شما این بوته های تاریخ را مطالعه خواهید کرد تا درک بهتری از این که چرا یک تمدن مسیر خاصی را طی کرد یا نکرد. این دوره پر از واژگونی های دراماتیک بخت، شخصیت های رنگارنگ و پیروزی های بعید است، این دوره به بررسی برخی از برجسته ترین نمونه های بدبختی نظامی در جهان می پردازد، از نابودی تحقیرآمیز ارتش رومی در نبرد Carrhae در سال 53 قبل از میلاد تا فرود غم انگیز در گالیپولی. در جنگ جهانی اول. این 24 سخنرانی که توسط گرگوری اس. آلدرت، استاد تاریخ و مطالعات انسانی فرانکتال در دانشگاه ویسکانسین-گرین بی به صورت روایتی و در عین حال کاملاً آموزنده ارائه شده است، نشان می دهد که چگونه مسیر تاریخ در تعادل افراد آویزان است. نبردها همانطور که یاد خواهید گرفت، موفقیت و شکست، دو روی یک سکه هستند.

  این دوره با گستره ای که سراسر جهان را در بر می گیرد، از یونان باستان تا جنگ های صلیبی تا درگیری های جهانی در نیمه اول قرن بیستم، درگیری های بدنامی مانند Charge of Light Brigade و Battle of Little Bighorn را در بر می گیرد. نبردهای شناخته شده ممکن است تعجب آور بیابید.

  داستان های جذاب و چهره های جذاب

  چگونه می توان ارتش مجهز به توپ و توپخانه راکتی توسط جنگجویان زولو که نیزه ها، چماق ها و سلاح های گرم قدیمی در دست داشتند، از بین رفت؟ چگونه شوالیه های فرانسوی زره ​​پوش سنگین می توانند در برابر سلاح های خام گروهی از مغازه داران فلاندری آسیب پذیر باشند؟ چرا یک ژنرال باهوش چینی قربانی تاکتیکی می شود که قبلاً خودش به کار گرفته بود؟

  پیچ و تاب های غیرقابل پیش بینی سرنوشت در این دوره فراوان است و نشان می دهد که وقتی صحبت از جنگ می شود، هیچ چیز داده ای وجود ندارد. تعداد زیاد، تسلیحات برتر و رهبری ماهر هرگز تضمینی برای موفقیت نیستند.

  اشتباهات بزرگ نظامی تاریخ همچنین دارای شخصیت های قابل توجهی است، مانند:

  • آلکیبیادس دلسوز و خودخواه، که عیوب مرگبارش کشورش را به ویرانی کامل رساند.
  • ناپلئون جاه طلب و خودخواه، که میراث خود را با انتصاب برادر ناتوان خود به نقش مهمی در روسیه، از جمله اشتباهات دیگر، لکه دار کرد.
  • ژنرال پر زرق و برق جورج کاستر، که به این باور رسیده بود که می تواند هر تعداد از بومیان آمریکا را شکست دهد. و
  • سوبوتای، استراتژیست نظامی مورد اعتماد چنگیز خان، که با هوشمندی مخالفان را روی زمینی که خودش انتخاب می کرد مانور می داد.

  در بیش از یک بار، خواهید دید که چگونه یک حس متورم از توانایی های خود یک ژنرال می تواند برای سربازان او عذاب بکشد، به ویژه وقتی که با عدم احترام به حریف همراه شود.

  آنچه مشخص می شود، با ردیابی تاریخچه اشتباهات نظامی در طول زمان و در سراسر جهان، یک موضوع اساسی نگران کننده است که تقریباً در تمام این نمونه ها و دسته بندی های اشتباهات وجود دارد: شکست اساسی در عبرت گرفتن از گذشته که تا دوران مدرن ادامه دارد. روز

  اشتباهات نظامی را از علل ریشه ای تا پیامدها بررسی کنید

  چه دانشجوی تاریخ نظامی باشید و چه صرفاً مجذوب تصور اشتباهی که مسیر جهان را تغییر می دهد، از دیدگاه تازه و داستان سرایی جذاب پروفسور آلدرت قدردانی خواهید کرد. در هر سخنرانی، او پیش از ارائه گزارشی پرخاشگر ضربه به ضربه از نبرد، زمینه تاریخی یک درگیری و بازیگران کلیدی را بیان می کند. او با تجزیه و تحلیل پیامدهای نتیجه نتیجه گیری می کند و در نظر می گیرد که چگونه ممکن است از این اشتباهات مهلک اجتناب شود.

  در حالی که عواملی که منجر به شکست‌هایی می‌شوند که با آن مواجه می‌شوید پیچیده هستند، چهار دسته اصلی از اشتباهات وجود دارد که در طول این سخنرانی‌ها بدون توجه به مکان، چه ایالات متحده، فرانسه، اتیوپی یا افغانستان تکرار می‌شوند:

  • ناکامی در برنامه ریزی، که شامل تصمیمات یا حذفیاتی است که حتی قبل از شروع نبرد یک طرف را محکوم می کند، مانند جمع آوری اطلاعات ضعیف، اهداف نامشخص، یا عدم توجه به زمین.
  • ناکامی در رهبری، که اغلب نتیجه اعتماد بیش از حد، بلاتکلیفی، مسئول شدن یک ژنرال برای انجام وظیفه ای است که برای آن مناسب نیست، و درگیری های داخلی .
  • ناکامی در اجرا، که شامل تقسیم کنترل بین چندین ژنرال، اختلال در ارتباطات، و امتناع از لغو یک ماموریت ناموفق یا اعزام نیروهای اضافی به عملیاتی است که قبلاً به طور غیرقابل جبرانی اشتباه شده است.
  • شکست در انطباق، که در آن رهبری به تاکتیک هایی می چسبد که منسوخ شده اند، اغلب به دلیل پیشرفت در فناوری.

  در بسیاری از نبردهای مورد بحث، عوامل تکنولوژی در حال تکامل به‌شدت در بسیاری از نبردهای مورد بحث، مانند در کالودن، که حمله هایلندرها علیه توپ‌ها و تفنگ‌های بریتانیایی شجاعانه اما بی‌ثمر بود، به‌شدت نقش بسته بود. و در غرق شدن کشتی جنگی پرنس ولز ، که طی آن فرماندهان نیروی دریایی متوجه خطری که هواپیماها برای کشتی‌های جنگی زرهی زمانی غالب می‌شد، ناکام ماندند.

  داستان های گیرا که توسط یک مورخ استاد گفته شده است

  پروفسور آلدرت یک سخنران پویا و داستان نویس چیره دست است. سابقه گسترده او به عنوان یک معلم، نویسنده و محقق برنده جایزه، هر سخنرانی را بالا می برد. مجموعه ای از محتوای بصری سفارشی به این سخنرانی ها کمک می کند تا برای کسانی که آن را از طریق یک قالب بصری تجربه می کنند، زنده شود، از نقشه های نبرد گرفته تا انیمیشن ها تا نقشه های تاریخی دقیق که زمینه ژئوپلیتیک آن زمان را برجسته می کند. این تصاویر روشنگر یک تجربه غوطه‌ورکننده را ارائه می‌کنند و درک عمیق‌تر از اینکه دقیقاً چگونه این اشتباهات رخ داده‌اند و چه کارهایی می‌توانست انجام شود را تسهیل می‌کند. اشتباهات بزرگ نظامی تاریخ و درس هایی که آنها می آموزندسفری جذاب از میان برخی از باشکوه‌ترین برخوردهای دوران جنگ است و در طول مسیر با برخی از افسانه‌ای‌ترین شخصیت‌های تاریخ جهان، درخشان و در عین حال به طرز غم‌انگیزی ناقص آشنا خواهید شد. با معکوس کردن لنز تاریخ و مقابله با برخی از پرهزینه ترین اشتباهات دوران جنگ، می توانیم گذشته را از زاویه ای جدید ببینیم - و شاید از انجام اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری کنیم.

  نظر کاربران
  امتیاز
  1
  0
  0
  0
  0
  میانگین 5
  کل رای ها1
  نمایش متمرکز
  گرگوری اس. آلدرت
  مشاهده دوره های مدرس
  دکتر گرگوری اس. آلدرت استاد مطالعات و تاریخ انسان شناسی در دانشگاه ویسکانسین، گرین بی است، که از سال 1995 در آنجا تدریس کرده است. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه پرینستون و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را دریافت کرد. در تاریخ باستان از دانشگاه میشیگان. پروفسور آلدرته که بارها به دلیل تحقیقات و تدریس خود مورد تجلیل قرار گرفت، توسط دانشگاه خود به عنوان برنده بالاترین جوایز آن در هر بخش معرفی شد، و هم جایزه انجمن بنیانگذاران آن برای تعالی در بورس تحصیلی و هم جایزه انجمن بنیانگذاران آن برای تعالی در تدریس را دریافت کرد. این به رسمیت شناختن مهارت های تدریس او در سطح ملی در سال 2009 تکرار شد. هنگامی که او جایزه انجمن فیلولوژیک آمریکا را برای تعالی در آموزش کلاسیک در سطح کالج دریافت کرد - جایزه ملی تدریس که سالانه توسط انجمن حرفه ای اساتید کلاسیک اعطا می شود. پروفسور آلدرته که دریافت کننده بسیاری از بورسیه های تحقیقاتی معتبر از جمله پنج جایزه از بنیاد ملی علوم انسانی است، چندین کتاب مهم در زمینه خود منتشر کرده است.ژست ها و تحسین ها در روم باستان ; سیل تیبر در روم باستان ; زندگی روزمره در شهر رومی: رم ، پمپئی و اوستیا . دایره المعارف زندگی روزانه گرین وود I: دنیای باستان (به عنوان ویراستار)؛ کشف راز لینوتوراکس: بازسازی و آزمایش زره بدن کتانی باستانی (با اس. بارتل و آ. آلدرت) و سایه طولانی باستان: یونانیان و رومیان برای ما چه کرده اند (با آ. آلدرته).

  The Teaching Company با نام Wondrium یک شرکت تولید کننده رسانه است که محتوای آموزشی، تصویری و صوتی را در قالب دوره ها، مستندها، سریال ها با دو برند محتوا تولید می کند - Wondrium و The Great Courses.

  • زبان انگلیسی
  • جلسات 24
  • مدت زمان 12:14:52
  • تاریخ انتشار در فرین پلاس ۱۴۰۲/۰۲/۰۷

  دوره های مرتبط با تاریخ

  دوره های مرتبط با تاریخ هنر

  دوره های مرتبط با تاریخ جهان

  0