خرید اشتراک

درباره پایتون بیشتر بدانید

یکی از طیف وسیعی از دوره های پایتون Udemy را بخوانید و یاد بگیرید که چگونه با استفاده از این زبان فوق العاده مفید کدنویسی کنید. نحو ساده و خوانایی آن باعث می شود پایتون برای Flask، Django، علم داده و یادگیری ماشین عالی باشد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه همه چیز را از بازی گرفته تا سایت و برنامه بسازید. از میان طیف وسیعی از دوره‌هایی انتخاب کنید که هم برای مبتدیان و هم برای توسعه‌دهندگان پیشرفته جذاب باشد.

دوره ها

کتاب ها

سوالات متداول در مورد پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، شی گرا و سطح بالا است. چه در زمینه هوش مصنوعی یا امور مالی کار می کنید و یا به دنبال حرفه ای در توسعه وب یا علم داده هستید، پایتون یکی از مهم ترین مهارت هایی است که می توانید یاد بگیرید. سینتکس ساده پایتون به ویژه برای برنامه های دسکتاپ، وب و کسب و کار مناسب است. فلسفه طراحی پایتون بر خوانایی و قابلیت استفاده تاکید دارد. پایتون با این فرض توسعه داده شد که باید تنها یک راه (و ترجیحاً یک راه واضح) برای انجام کارها وجود داشته باشد، فلسفه ای که منجر به سطح سختی از استانداردسازی کد شد. زبان برنامه نویسی اصلی بسیار کوچک است و کتابخانه استاندارد نیز بزرگ است. در واقع، کتابخانه بزرگ پایتون یکی از بزرگترین مزایای آن است که ابزارهای مختلفی را برای برنامه نویسان مناسب برای وظایف مختلف فراهم می کند.
Python و R دو مورد از محبوب ترین ابزارهای برنامه نویسی امروزی هستند. هنگام تصمیم گیری بین پایتون و R، باید به نیازهای خاص خود فکر کنید. از یک طرف، یادگیری پایتون برای مبتدیان نسبتاً آسان است، در بسیاری از رشته ها قابل استفاده است، دارای یک نحو دقیق است که به شما کمک می کند تا کدنویس بهتری شوید، و در پردازش مجموعه داده های بزرگ سریع است. از سوی دیگر، R بیش از 10000 بسته برای دستکاری داده ها دارد، می تواند به راحتی گرافیک های با کیفیت انتشار ایجاد کند، از قابلیت برتر برای مدل سازی آماری برخوردار است و به طور گسترده در دانشگاه، مراقبت های بهداشتی و مالی استفاده می شود.
پایتون یک زبان چند پارادایم است، به این معنی که از بسیاری از رویکردهای برنامه نویسی پشتیبانی می کند. پایتون در کنار سبک های برنامه نویسی رویه ای و تابعی، از سبک برنامه نویسی شی گرا نیز پشتیبانی می کند. در برنامه نویسی شی گرا، یک توسعه دهنده یک پروژه برنامه نویسی را با ایجاد اشیاء پایتون در کد که نشان دهنده اشیاء در دنیای واقعی است، تکمیل می کند. این اشیاء می توانند هم داده ها و هم عملکرد شی دنیای واقعی را داشته باشند. برای تولید یک شی در پایتون به یک کلاس نیاز دارید. شما می توانید یک کلاس را به عنوان یک الگو در نظر بگیرید. شما یک بار قالب را ایجاد می کنید و سپس از الگو برای ایجاد هر تعداد شی که نیاز دارید استفاده می کنید. کلاس‌های پایتون دارای ویژگی‌هایی برای نمایش داده‌ها و روش‌هایی هستند که عملکرد را اضافه می‌کنند. کلاسی که یک خودرو را نشان می دهد ممکن است ویژگی هایی مانند رنگ، سرعت و صندلی ها و روش هایی مانند رانندگی، فرمان و توقف داشته باشد.
پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و پرکاربرد است، اما محدودیت هایی دارد. از آنجایی که پایتون یک زبان تفسیر شده و پویا است، در مقایسه با یک زبان کامپایل شده و ایستا تایپ شده مانند C کند است. بنابراین، پایتون زمانی مفید است که سرعت آنچنان مهم نباشد. سیستم نوع پویا پایتون همچنین باعث می‌شود که از حافظه بیشتری نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی استفاده کند، بنابراین برای برنامه‌های حافظه فشرده مناسب نیست. موتور مجازی پایتون که کد پایتون را اجرا می کند به صورت تک رشته ای اجرا می شود که همزمانی را یکی دیگر از محدودیت های زبان برنامه نویسی می کند. اگرچه پایتون برای برخی از انواع توسعه بازی محبوب است، اما استفاده از حافظه و پردازنده بالاتر آن استفاده از آن را برای توسعه بازی های سه بعدی با کیفیت بالا محدود می کند. همانطور که گفته شد، سخت افزار کامپیوتر در حال بهتر شدن و بهتر شدن است،
پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی است که به طور گسترده در بسیاری از صنایع و پلتفرم ها استفاده می شود. یکی از کاربردهای رایج پایتون اسکریپت نویسی است که به معنای خودکار کردن وظایف در پس زمینه است. بسیاری از اسکریپت هایی که با سیستم عامل های لینوکس عرضه می شوند، اسکریپت های پایتون هستند. پایتون همچنین یک زبان محبوب برای یادگیری ماشینی، تجزیه و تحلیل داده ها، تجسم داده ها و علم داده است زیرا نحو ساده آن ساخت سریع برنامه های واقعی را آسان می کند. برای ایجاد برنامه های دسکتاپ می توانید از پایتون استفاده کنید. بسیاری از توسعه دهندگان از آن برای نوشتن برنامه های دسکتاپ لینوکس استفاده می کنند و همچنین یک انتخاب عالی برای توسعه وب و بازی است. چارچوب های وب پایتون مانند Flask و Django یک انتخاب محبوب برای توسعه برنامه های کاربردی وب هستند. اخیراً پایتون نیز به عنوان زبانی برای توسعه موبایل از طریق کتابخانه شخص ثالث Kivy استفاده می شود.
پایتون اغلب در کلاس‌های سطح کالج تدریس می‌شود، زیرا برای اولین زبان برنامه‌نویسی افراد مناسب است. بنابراین، در حالی که یادگیری پایتون می تواند آسان تر باشد اگر قبلاً جاوا، جاوا اسکریپت یا سایر زبان های رایج را می دانید، لازم نیست. قبل از یادگیری پایتون، ممکن است درک اصول منطق برنامه نویسی، مانند گیت های "if/then"، حلقه های "while/for" و برنامه نویسی رویه ای در مقابل هدف مفید باشد. همچنین ممکن است بخواهید بدانید که برنامه‌ها چگونه ساخته می‌شوند، تفاوت بین برنامه‌نویسی frontend و backend و نحوه استفاده رایانه‌ها از برنامه‌های کاربردی خاص. Udemy دوره های مبتدی زیادی دارد که می تواند به شما کمک کند پایتون را سریع انتخاب کنید.
پایتون یک زبان محبوب است که در بسیاری از صنایع و در بسیاری از رشته های برنامه نویسی استفاده می شود. مهندسان DevOps از پایتون برای اسکریپت نویسی وب سایت و استقرار سرور استفاده می کنند. توسعه دهندگان وب از پایتون برای ساخت برنامه های کاربردی وب، معمولا با یکی از چارچوب های وب محبوب پایتون مانند Flask یا جنگو استفاده می کنند. دانشمندان داده و تحلیلگران داده از پایتون برای ساخت مدل های یادگیری ماشینی، تولید تجسم داده ها و تجزیه و تحلیل کلان داده ها استفاده می کنند. مشاوران مالی و کمیت ها (تحلیلگران کمی) از پایتون برای پیش بینی بازار و مدیریت پول استفاده می کنند. روزنامه نگاران داده از پایتون برای مرتب سازی اطلاعات و ایجاد داستان استفاده می کنند. مهندسان یادگیری ماشین از پایتون برای توسعه شبکه های عصبی و سیستم های هوشمند مصنوعی استفاده می کنند.