خرید اشتراک

درباره توسعه نرم افزار بیشتر بدانید

دوره ها

توسعه نرم افزار: تصویر بزرگ
Pluralsight فلوید می
Floyd May
توسعه نرم افزار: تصویر بزرگ Software Development: The Big Picture
01:19:27
 • user
 • user
 • user
 • user
 • +87
 • شرکت کننده
زیرنوس انگلیسی
۱۴۰۱/۰۹/۱۷
WPF 6 Fundamentals
Pluralsight توماس کلودیوس هوبر
Thomas Claudius Huber
WPF 6 Fundamentals WPF 6 Fundamentals
06:08:24
 • user
 • user
 • user
 • user
 • +35
 • شرکت کننده
۱۴۰۱/۰۹/۱۸

کتاب ها

سوالات متداول در مورد توسعه نرم افزار

توسعه نرم افزار فرآیند ساخت، طراحی و اصلاح نرم افزار کامپیوتری است. توسعه نرم افزار شامل استفاده از زبان های برنامه نویسی برای نوشتن کد منبع یک قطعه نرم افزار و آزمایش، استقرار و پشتیبانی مداوم نرم افزار در طول زمان است. همچنین شامل فرآیند ایجاد تغییرات و بهبود در یک برنامه نرم افزاری موجود با مهندسی مجدد و بازنویسی کد منبع، رفع اشکالات و افزودن ویژگی های جدید است. همه چیز از ایده یا تصور اولیه برای یک برنامه نرم افزاری گرفته تا استقرار نهایی و نگهداری مداوم برنامه می تواند تحت توسعه نرم افزار قرار گیرد.
یک توسعه دهنده نرم افزار برنامه های نرم افزاری را برنامه ریزی، ایجاد، آزمایش یا نگهداری می کند. توسعه دهندگان نرم افزار اغلب به عنوان یک تیم کار می کنند و هر یک از اعضای تیم ممکن است ترکیبی از این کارها را انجام دهند یا در بخش خاصی از فرآیند توسعه نرم افزار تخصص داشته باشند. هدف آنها شناسایی و درک الزامات ارائه شده توسط یک تجارت، کاربر نهایی یا سایر نهادها و توسعه نرم افزار رایانه ای برای برآورده کردن موفقیت آمیز این الزامات است. نقش توسعه‌دهنده نرم‌افزار فردی می‌تواند از تحقیق و استراتژی در فرآیند ایجاد یک برنامه نرم‌افزاری جدید تا نوشتن کد منبع برای حفظ یا اصلاح برنامه پس از ایجاد آن متفاوت باشد. اکثر توسعه دهندگان نرم افزار نیاز به نوشتن کد برای بخشی، اگر نه اکثریت، وظایف شغلی خود دارند. آنها اغلب با تیم های دیگر در یک تجارت همکاری می کنند تا نیازهای ویژگی های نرم افزار را بهتر درک کنند.
یک توسعه دهنده نرم افزار به ترکیبی از مهارت های فنی و مهارت های حل مسئله خلاق نیاز دارد. دانش کدنویسی و زبان های برنامه نویسی از نیازهای اساسی برای این نقش است. انتظار می رود توسعه دهندگان نرم افزار حداقل یک زبان برنامه نویسی را بدانند و با ابزارهای برنامه نویسی مانند ویرایشگرهای متن، کامپایلرها و محیط های توسعه یکپارچه (IDE) آشنا باشند. یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار خوب در الگوریتم‌ها، ساختار داده‌ها و نحوه سازماندهی پایگاه‌های داده نیز به خوبی تسلط دارد. درک کاری از فرآیندهای توسعه نرم افزار متداول، از جمله چرخه عمر توسعه نرم افزار (SDL)، بهترین شیوه ها برای کنترل منبع و کنترل نسخه، توسعه چابک، و غیره نیز مورد نیاز است. به داشتن مهارت های قوی در حل مسئله، ریاضیات، سازماندهی داده ها، توجه به جزئیات و کار گروهی کمک می کند.
نرم افزار کامپیوتری مجموعه ای از دستورالعمل هاست که به کامپیوتر می گوید چه کاری انجام دهد. سه نوع اصلی نرم افزار وجود دارد: نرم افزار سیستم، نرم افزار برنامه نویسی، و نرم افزار کاربردی (یا "برنامه ها"). نرم افزار سیستم، عملکردهای اصلی کامپیوتر، از جمله سیستم عامل (OS)، مدیریت دیسک، و ابزارهای کمکی را تعریف و کنترل می کند. نرم افزار برنامه نویسی به برنامه هایی اطلاق می شود که به افراد کمک می کنند تا کد ایجاد و ویرایش کنند، از جمله ویرایشگرهای متن، کامپایلرها و لینک کننده ها. برنامه ها به عنوان ابزاری برای کاربران نهایی عمل می کنند. این برنامه‌ها شامل همه چیز از ابزارهای بهره‌وری و مستندسازی، برنامه‌های امنیتی و پخش‌کننده‌های رسانه تا برنامه‌های کاربردی وب، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و بازی‌ها هستند. برخی نرم‌افزارهای تعبیه‌شده را دسته چهارم می‌دانند، از جمله برنامه‌هایی که دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) مانند ماشین‌ها، شبکه‌های مخابراتی و ترموستات‌های هوشمند را کنترل و متصل می‌کنند.
چرخه حیات توسعه نرم افزار (SDLC) یک روش پذیرفته شده برای توسعه نرم افزار از ابتدا تا انتها است. مراحل دقیق در تیم ها متفاوت است، اما آنها همیشه شامل مراحل زیر می شوند: الزامات، برنامه ریزی، طراحی، اجرا، آزمایش، استقرار و پس از استقرار. در سه مرحله اول، توسعه‌دهندگان نیازمندی‌های برنامه نرم‌افزاری را تجزیه و تحلیل می‌کنند، برنامه‌ریزی می‌کنند که چگونه محصولی را برای برآورده کردن آن نیازها بسازند و معماری کد را طراحی کنند. پس از تکمیل این مراحل، مرحله پیاده سازی نوشتن کد واقعی را پوشش می دهد. مرحله آزمایش اغلب در حین پیاده سازی شروع می شود و به توسعه دهندگان اجازه می دهد مشکلات را در حین کار شناسایی و برطرف کنند. پس از نوشتن و تست تمامی کدها، نرم افزار به عنوان یک برنامه تکمیل شده در مرحله استقرار منتشر می شود.