خرید اشتراک

خلاصه کتاب صنایع در آینده

The Industries of the Future

الک راس

نویسنده الک راس

42 بازدید
چکیده

در این مرور آموزنده ، الف راس ، مدرس سیاست فناوری ، تصویری باورنکردنی از آینده تجارت بین المللی را ترسیم می کند. یک راهنمای خردمند و با تجربه ، راس گزارش متوازنی از پیشرفت های فناوری – بحث در مورد کاربردهای عملی آنها در تجارت – و در مورد پیامدهای اقتصادی و انسانی ناشی از تحولات فناوری ارائه می دهد. او ضمن مشخص کردن این مناطق ، مکان هایی را که تجارت در آن  فرصت های خوبی پیدا می کند مشخص می کند. او هشدار می دهد که ، مثل همیشه ، پیشرفت باعث ایجاد بازندگان و  همچنین برندگان می شود. انقلاب ها در توانایی محاسباتی و دستگاه های روباتیک ، افراد کاملاً ماهر (و تازه عصبانی) را از حرفه های خود دور می کند. این تحولات همچنین کسانی را که در پایین بازار نیروی انسانی قرار دارند ، مختل می کند ، افرادی که غالبا قربانی تحمل آن تغییرات  هستند. علاوه بر پیامدهای اقتصادی پیشرفت ، راس معضلات اخلاقی فناوری ها را برجسته کرده– که مانند ژنوم و داده های بزرگ – ایجاد می کنند.  ما این نگاه دقیق و متفکرانه را به آینده مشاغل ، اقتصادها و جوامع توصیه می کنیم.

توضیحات

بدانید

·        داده ها "ماده اولیه عصر دیجیتال" هستند ، زیرا زمین و آهن عناصر اصلی انقلاب های قبلی بودند.

·        بودجه سرمایه گذاری خصوصی برای رباتیک 341 میلیون دلار در سال 2014 بود.

·        روبات ها بسیاری از 60٪ مشاغل ایالات متحده را در جمع آوری و استفاده از اطلاعات تهدید می کنند.

·        قیمت نقشه برداری ژنوم فردی به سرعت کاهش می یابد و فرصت های شغلی را فراهم می کند.

·        درمانهای دقیق سرطان مبتنی بر ژنوم – که می تواند رشد سرطان را از بین ببرد – ممکن است به این معنا باشد که مردم درمانهای استاندارد امروزه سرطان را"ابتدایی"ببینند.

·        این واقعیت که 80٪ آفریقایی ها اکنون دارای تلفن همراه هستند پیامدهای عظیمی دارد. به عنوان مثال ، 25٪ تولید ناخالص ملی کنیا از طریق شبکه ارتباطی پرداخت تلفن همراه خود  عبور می کند.

·        در سال 2015 ، امنیت سایبری یک صنعت 175 میلیارد دلاری بود. که احتمالاً در پنج سال دو برابر خواهد شد

·        روش زنجیره بلوکی  و دفتر کل از نوع بیت کوین برای تأیید اثبات ، راهی است که وب می تواند تغییرات اساسی و مختل کننده  بخش های آگاهی از امنیت مانند قانون و مالی به وجود آورد.

·        موسسه ژنتیک پکن اکنون بیش از کل ایالات متحده آمریکا ماشین های ترتیب دهی دارد.

·        ترکیبی از تخصص دامنه و فناوری داده های بزرگ فرصت های آینده بسیاری را فراهم می کند.

چکیده

داده های بزرگ و اینترنت اشیاء

قدرت محاسبات بصورت نمایی رشد می کند و همواره ارزان تر می شود. میزان رشد داده های بزرگ همچنان در حال افزایش است. پردازش انبوه داده ها به طور فزاینده ای  به گزینه ا ی قابل استفاده در تجارت و علم تبدیل شده است. بیش از 90٪ از داده های دیجیتال جهان از سال 2013 تولید شده اند.

"هیچ کس واقعاً چیزی در اقتصاد اشتراکی به  اشتراک نمی گذارد. می توانید آن را اقتصاد اشتراکی بنامید ، اما کارت اعتباری خود را فراموش نکنید. "

داده ها مواد اولیه عصر دیجیتال هستند ، دقیقاً همانطور که زمین و آهن عناصر اصلی انقلاب های قبلی بودند. انقلاب بزرگ داده فراتر از حجم است. این شامل قابل جستجو کردن داده ها و پردازش ، تبدیل و برقراری ارتباط با روش هایی است که به افراد در تجسم الگوها  کمک می کند. داده های بزرگ به شرکت ها کمک می کنند تا در مقدار زیادی از اطلاعات در زمان واقعی تفکر یا مرور کنند.

"داده های بزرگ ... هم صمیمی و هم گسترده هستند. حقایق کوچک را مورد بررسی قرار داده و این حقایق محدود را به اطلاعاتی که می توانند جامع و شخصی باشند ، جمع آوری می کند.

روبات هایی که اطلاعات زیادی را در تصحیح و در حال تکامل پایگاه داده های ابری جمع آوری می کنند ، در واقع می توانند تأکید ، زبان عامیانه و لهجه ای را که گفتار روزمره انسان تشکیل می دهد ، "یاد بگیرند". هرچه محاسبات اسب بخار ارزانتر می شود ، بیشتر دارایی و وسایل شما دارای توانایی محاسبه و اتصالات وب برای تقویت سودمندی یا صرفه جویی در هدر دادن آنها است. این اینترنت اشیاء می تواند تأثیر بیشتری داشته باشد "در یک دهه از کل اینترنت تا به امروز."

 

"رباتیک"

پیشرفت روزافزون دانش هوش مصنوعی ، علوم رایانه و داده های بزرگ بدان معنا است که افزایش شدید قابلیت ها و سودمندی روبات ها در دست اقدام است. ژاپن رهبر رباتیک است. دولت ژاپن برای کمک به حرکت و فراهم کردن سرگرمی برای سالمندان 24.6 میلیون دلار روی روبات سرمایه گذاری کرده است. هوندا روی پاهای رباتیک کار می کند تا به مردم کمک کند تا قدم بزنند.

"بانک ها – و سیستم های اقتصادیشان– تازه متوجه اینکه شرکت های دیجیتال هستند شده اند."

سایر پیشگامان رباتیک همراه با ژاپن عبارتند از چین ، کره جنوبی و آلمان و همچنین ایالات متحده ، با ابتکار عمل اوباما  در سال 2011 ، که 100 میلیون دلار ابتکار عمل ملی به رباتیک اختصاص داد. این پنج کشور برتر در تلاش هستند تا سیستم های سود ده پشتیبان ایجاد کنند که شبکه پژوهشی واقعی در رباتیک باشد از این رو صنعت به خدماتشان نیاز خواهد داشت ، به همان اندازه که سیسکو سیستم ها و شبکه های پیرو  به انقلاب اینترنتی خدمت می کنند.

"پول ما رمزگذاری خواهد شد – به 1 و 0  ها تبدیل شده و به ابزارهای قدرتمندی برای رمزگذاری بسته بندی می شود."

ترکیبی از افزایش عضلات محاسباتی ، داده های بزرگ و انتقال داده های ابری از هوش مصنوعی روباتیک باعث ایجاد یک تغییر قوی  می شود. روبات ها از کنترل برنامه های خاص فراتر می روند و به ماشینهای یادگیری خود تکامل یافته ای تبدیل می شوند که می توانند قابلیت های خودشان را افزایش دهند. دستیابی به موفقیت ، روبات ها را تسخیر می کند که وظایف خود را هنگامی که برای آنها بسیار سخت تلقی می شود ، مانند توسعه مکانیزم های بازخورد در زمان واقعی و استدلال مورد نیاز برای هماهنگی دست و چشم ، انجام دهند.

بانک یک دفتر کل بزرگ است که می گوید چه مقدار پول متعلق به مردم است و مردم به چه میزان پول بدهکار هستند. در اصل ، این یک مشکل داده است. "

علاوه بر بودجه دولت های مختلف ملی ، سرمایه گذاری خصوصی برای رباتیک از 160 میلیون دلار در سال 2011 به 341 میلیون دلار در سال 2014 افزایش یافته است. سرمایه گذاری گوگل در اتومبیل های بدون راننده و آزمایش های آمازون با هواپیماهای بدون سرنشین از جمله پروژه های برجسته امروزه است. در سال 2013 ، شرکت ها 1300 روبات جراحی را به طور متوسط هرکدام ​​1.5 میلیون دلار خریداری کردند. روبات های جراحی 41٪ از کل ارزش فروش صنعت روباتیک را تشکیل می دهند. چنین روبات هایی قبلاً روی یک میلیون آمریکایی عمل  انجام داده اند. هرچه روبات ها برای اقتصاد تواناتر و مفیدتر شوند ، باعث ایجاد اختلال چشمگیر و جنجالی در اشتغال می شوند. بیش از "نیمی از مشاغل ایالات متحده می توانند در دو دهه آینده در معرض خطر کامپیوتری شدن  قرار گیرند." بر خلاف تحولات قبلی ، که شاهد ماشینی کردن  مشاغل کار دستی بودند ، مشمولان 60٪ نیروی کار که شغل آنها شامل تجمیع و استفاده از اطلاعات است ، می توانند مشاغل خود را در معرض خطر ببینند. کشورهایی مانند چین ، جایی که ثبات اجتماعی و سیاسی به اشتغال انبوه در تولید بستگی دارد ، نسبت به روش ارزان و صرفه جو در نیروی کار ،می تواند بر اقتصاد آنها تأثیر بگذارد.

 

زیست فناوری و ژنوم

این شایعه نوید موفقیتهای بزرگی را در این زمینه می دهد ، اما هنوز بیشتر مردم درک نمی کنندکه فناوری موجود در ژنوم چقدر گسترده است. با افزایش توانایی پردازش داده ها و محاسبات ، قیمت ژنوم نقشه برداری کاهش می یابد. این روند تا به سرعت سقوط کردن ادامه پیدا خواهد کرد ، و باعث ایجاد پاداش های قابل قبول در داروهای مورد هدف و تشخیص شخصی می شود. به عنوان مثال ، سرطان از دیدگاه صنعت ژنوم است، که پیشرفت سریع و خوبی در تشخیص زودرس دارد. از آنجا که علم ، درمان های دقیق سرطان که می تواند رشد سرطان را از بین ببرد انجام می دهد ، درمان استاندارد سرطان می تواند به عنوان "درمان ابتدایی" شناخته شود. پیشرفت ژنوم در درمان شرایط سلامت روان نیز به سرعت در حال پیشرفت است.

"زنجیره بلوکی بانکی خواهد شد همانطور که اینترنت برای رسانه ها ، تجارت و تبلیغات در اختیار بانک ها ، قانون و حسابداری قرار گرفت. این هزینه ها را کاهش می دهد ، در بسیاری از لایه های کسب و کار را مداخله نمی کند و اختلاف را کاهش می دهد. "

چند شرکت نوآور در حال حاضر یک سرویس تجاری که دی ان اِی مشتری را مرتب کرده و توصیه های سلامت شخصی که بر اساس تفسیر نتایج توسط متخصص تهیه می شود ارائه می دهند. استفاده از دانش ژنوم برای اصلاح ژنتیکی خوكها برای سازگاری "ریه ها ، كلیه ها و قلب" آنها با اندام های انسانی و مناسب برای برداشت ، می تواند باعث ایجاد تحول در منطقه مشکل ساز اهدای عضو شود. چین در صدد راه اندازی یک مرکز تحقیقاتی ژنوم است . انستیتو ژنومی پکن اکنون بیش از کل ایالات متحده آمریکا ماشین های ترتیب دهی دارد.

 

تلفن های همراه و رمزگذاری

استفاده از رمزگذاری پیشرفته در دستگاه های تلفن همراه یا تلفن ها گزینه های جدیدی را برای پرداخت و تجارت باز می کند. چنین فناوری می تواند دستگاههای خودپرداز و کیف پول های  پر از کارت و وجه نقد را جایگزین کند. این "رمز گذاری" پول و اعتماد برای همه مصرف کنندگان مهم است. با این حال ، ممکن است تأثیر عمیق تری در کشورهای در حال توسعه داشته باشد ، به ویژه با توجه به اینکه تنها 20 کشور از 195 کشور جهان دارای سیستم بانکی کاملاً مدرن هستند. تلفن همراه بیشترین پتانسیل برای پیشرفت در رمزگذاری پول و اعتماد  را دارد. به عنوان مثال ، 80٪ آفریقایی ها اکنون دستگاه های تلفن همراه  دارند و به 650 میلیون کاربر تلفن همراه اضافه می شوند. کنیا "یک سیستم کامل بانکی با استفاده از تلفن های همراه و کارت های لمسی ایجاد کرد." با صرفه جویی در پول و مبتکر بودن ، "در ایجاد سیستم بانکی سنتی  که حداقل در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد پیشروی می کند."

"ایر بی ان بی(وبگاهی برای کرایه مکان های اقامتی ) موفق شده است الگوریتم ها و رتبه بندی های معتبر وبسایت ای بِی را از طریق الگوریتم ها و رتبه بندی ها به خانه بیاورد و با آن یک تجارت ایجاد کند."

هم اکنون شرکت ها از فناوری تلفن همراه هوشمند برای انجام کارهای متنوعی مانند انتقال نتایج نمونه خون ، نقشه برداری از مین های زمینی ، توزیع واکسن ها و تشخیص مشکلات بینایی استفاده می کنند. درست همانطور که بسیاری از کشورهای در حال توسعه از راه اندازی زیرساخت تلفن ثابت استفاده نکرده اند ، فناوری تلفن همراه به آنها کمک می کند تا شکاف توسعه در مناطق دیگری ، مانند مراقبت های بهداشتی را محدود کنند.

"حدود 1000 فرد امنیتی در ایالات متحده هستند كه مهارت های امنیتی ویژه ای برای موثر بودن در فضای مجازی دارند.در حالی که ما به    10000 تا 30000 نفر نیازمندیم. "

برنامه  سرویس پرداخت پول از طریق تلفن همراه کنیا نمونه بارز این نوآوری صنعتی "با صرفه" است. این امر باعث شده تا كنیایی ها بتوانند از تلفن های همراه خود برای ارسال و دریافت پول استفاده كنند. حدود 19 میلیون نفر از 43 میلیون نفر کنیا دارای حساب سرویس پرداخت پول از طریق تلفن همراه هستند و تقریباً 25٪ تولید ناخالص ملی کنیا از طریق شبکه ارتباطی عبور می کند. کارشناسان برآورد می کنند که مزایای سرویس پرداخت پول از طریق تلفن همراه درآمد خانوارهای روستایی را 5٪ تا 30٪ بالا ببرد. با سرویس پرداخت پول از طریق تلفن همراه ، کنیایی ها نیازی به شعبه های گران قیمت بانک ندارند. بجای آن ، شخصی که دارای کارت شناسایی یا گذرنامه معتبر است می تواند به  یکی از هزاران فروشگاه یا پمپ بنزین که از طریق تعادل سرویس پرداخت پول از طریق تلفن همراه  وجه نقدی دریافت می کنند ،وارد شود. ارسال پول به شخص دیگر به آسانی ارسال متن است.

"به عنوان یک قاعده کلی ، شخص عالی رتبه  در دولت ، تفکر وی نسبت به فضای مجازی آخرالزمانی است."

فناوری های رمزگذاری راه های تغییر بازی و تجارت و مدیریت امور مالی شخصی را ارائه می دهند و با دادن انعطاف پذیری پول به کاربران ضمن نگه داشتن وجوه خود در پشت کد ، به «مهار اندک» کمک می کنند. حداقل هزینه 40 درصدی در حواله ها ، در مقایسه با 8٪ ای که اپراتورهای استاندارد ارزیابی می کنند ، به معنای پول بیشتر برای گیرنده است. هند پول و تلاش زیادی را برای معرفی شناسنامه های بیومتریک سرمایه گذاری کرده است ، که – اگرچه آنها مبتنی بر فناوری تلفن همراه نیستند – می توانند به 120 میلیون نفر از افراد محروم برای باز کردن حساب های بانکی کمک کنند.

 

رو ش اعتماد سازی وبگاه خرید و فروش اینترنتی

در اقتصاد ای بِی (وبگاه خرید و فروش اینترنتی)، شرکت های پلتفرم اینترنتی و فروشندگانی که از آنها استفاده می کنند ، "از طریق الگوریتم ها و رتبه بندی ها اعتماد می کنند". نگرانی فروشندگان برای اعتبار ، فروش آینده و رتبه بندی آنلاین آنها ، مصرف کنندگان را متقاعد می کند که اکنون می توانند با خیال راحت به یک غریبه برای خرید کالاهایی پول بپردازند که بعداً دریافت می کنند. ایر  بی ان بی(وبگاهی برای کرایه مکان های اقامتی) از این مدل اعتماد استفاده می کند. با استفاده از قدرت جستجوی وب و تطبیق وب ، با "بیش از    800000 فهرست در 34000 شهر." به طور موثر به بزرگترین هتل زنجیره ای تبدیل شده است. این بسترهای تجاری موفق تأثیر مختل کننده ای بر اقتصاد گسترده تر دارند. آنها مدل های تجاری قدیمی را از بین می برند. سیستم همسفری آنلاین مسافران ، یکی از بحث برانگیزترین و مخرب ترین سیستم عامل ها ، رانندگان تاکسی را مجاب کرده است تا در سراسر جهان اعتراضات خود را برگزار کنند. توانایی های فناوری مسیریابی کارآمد سیستم همسفری آنلاین مسافران ممکن است امکان گسترش آن به بخش رو به رشد تحویل بسته را فراهم کند.

"قیمت نقشه برداری ژنوم انسانی همچنان با سرعت تکان دهنده ای ادامه خواهد یافت ، فرآیند  تجاری سازی امکان پذیر است که سرمایه گذاری بخش خصوصی را در ایجاد تشخیص های جدید ، درمانی و داروهای مستقر در ژنتیک آغاز کند."

پیشرفت منطقی روشها برای بهره‌گیری از نقاط قوت اینترنت در بازارهای همسالان به طور قابل بحث ممکن است یک بازار کار کاملاً نولیبرالی و زودگذر تولید کند. برخی از کارگران ممکن است دریابند که این چارچوب ، بر اساس مشاغل فردی ، جایگاه ویژه  خود را به طرز چشمگیری افزایش  می دهند. کارگران با مهارت های کمتری می توانند خود را در یک مسابقه به پایین بیابند ، در محیطی از معامله دائمی و قراردادهای کوتاه به دام افتند.

جرایم سایبری

نرخ رشد جرایم سایبری متناسب با گسترش بین المللی اینترنت است و هر ساله 400 میلیارد دلار برای جهان هزینه دارد. این امر  باعث شده تا امنیت سایبری به یکی از پرسودترین ، سریعترین بخش رشد اقتصادی تبدیل شود. ارزش فعلی آن ، 175 میلیارد دلار در سال است و به راحتی تا سال 2021 می تواند دو برابر شود. حملات سایبری در قالب و هدف با یکدیگر متفاوت هستند، از جمله سرقت های گسترده مالکیت معنوی از چین ، حملات تروریستی و حملات سیاسی مانند مواردی که گروه های سیاسی روسیه به سمت استونی و گرجستان هدایت می کردند.

"بسیاری از قدرتمندترین رهبران چین معتقدند كه ژنومیك (دستکاری)، صنعت تریلیون دلاری بعدی است و آنها مصمم اند كه رهبر ی آن را ببر عهده بگیرند."

" کد اسلحه سازی " نگرانی بزرگی برای مقامات امنیتی است ، زیرا دستیابی به استفاده از سلاح های سایبری به مراتب آسانتر از تسلیحات یا مواد هسته ای است ، و از آنجا که جنگ سایبری محدود به هیچ یک از مرزها یا هنجارهای پذیرفته شده نیست. از آنجا که مردم بیشتر و بیشتر جنبه های زندگی خود را به اینترنت متصل می کنند ، جمعیت عمومی در معرض خطر بیشتری خواهند بود. خودروها و ضربان سازها شاید جذاب ترین نمونه های مواجهه احتمالی شخصی در برابر مجرمان سایبری مخرب باشند.

"فناوری مالی"

کارشناسان فناوری مالی در تلاشند تا داده های بزرگ زنجیره بلوکی و الگوریتم را در صنعت خرده فروشی بکار گیرند. ماهیت یک بانک خرده فروشی به داده های مربوط به مشتریان و روابط دارایی و مسئولیت آن با آنها وابسته است. بحران مالی برجسته "فناوری دست و پا گیر" بانک ها و عدم وجود موقعیت های تلفیقی در زمان واقعی بود. این عدم وجود تعداد مورد نظر ، عدم اطمینان بانکی را در طول بحران مالی افزایش داده است. در عوض ، یک زنجیره بلوکی  "بزرگترین دفتر کلی" است که بیت کوین "تمام معاملات" را در آن ثبت می کند. این روش زنجیره بلوکی و دفتر کل برای تأیید منشأ پیگیری و جلوگیری از کلاهبرداری ، همانطور که بیت کوین نشان می دهد ، عنصر جادویی خواهد بود که در نهایت اجازه می دهد تا بخش هایی مانند قانون و امور مالی – که به اسرار و اعتماد آنها وابسته است – در انقلاب اینترنت پیروی کنند. چنین اقدامی ممکن است باعث شود برخی مشاغل موجود و مدلهای تجاری در آن صنعت منقرض شوند.

"یک مدیر عامل چینی به من گفت ... مرکز تجاری سازی بودن اینترنت ، سلطنت آمریکا را به مدت 10 سال به عنوان یک ابرقدرت افزایش داد."

به عنوان مثال ، فناوری زنجیره بلوکی و دفتر کل می تواند "حفاظی" را ایجاد كند كه در پشت آن شركتهای بزرگ می توانند پول و اطلاعات را در مرزهای ملی مبادله كنند. برنامه بانکی جدید  "سرمایه واریزی"، از فناوری مدرن برای ایجاد رابطه ای آگاهانه تر با مشتریان تجاری خود استفاده می کند. مشتریان به فناوری واریزی اجازه می دهند مجموعه ها و پرداخت های شرکت های خود را در زمان واقعی ردیابی کند. این یک ارزیابی زنده از سلامتی مشاغل در حال انجام می دهد. مشتری حتی می تواند بازپرداخت وام را به عنوان درصدی مستقیمی دریافت کند که سرمایه واریزی مستقیماً از رسیدهای دریافتی حذف کند.

تخصص دامنه

دره سیلیکان برنده بلامنازع انقلاب اینترنت است. دیگر شهرها نباید امیدوار باشند که یک مرکز راه اندازی بهتر اینترنت ایجاد کنند. در عوض آنها باید در مرکز تخصص یک دامنه جدید باشند. چین این رویکرد را درک کرده و در حال سرمایه گذاری در حوزه های جدید با پتانسیل بالا مانند رباتیک و ژنوم است. تخصص دامنه یک شهر یا منطقه ممکن است امر کند که در آن خوشه های بعدی صنایع آینده موفق خواهند شد. لندن و نیویورک می خواهند به سوی فناوری مالی رهبری کنند. بوستون قطبی برای زیست فناوری است. واشنگتن ، دی سی و محیط های آن تخصص در قانون و اطلاعات دارند. کارمندان اطلاعاتی دولت سابق اغلب شرکت های امنیت سایبری را در آنجا تشکیل می دهند. هر صنعتی که از "تخصص دامنه" برای "بکارگیری فناوریهای بزرگ داده" برخوردار باشد ، افراد مصمم برای ایجاد "مشاغل آینده" را جذب می کند.

مشاهده بیشتر
نظر کاربران
امتیاز
0
0
0
0
0
میانگین 0
کل رای ها0