منو شرکت ها خانه جستجو پروفایل
کارایی بهتر در اپلیکیشن
دانلود
خرید اشتراک

خلاصه کتاب عادت هایت را دگرگون ساز

Transform Your Habits

جیمز کلیر

نویسنده جیمز کلیر

329 بازدید
خلاصه کتاب عادت هایت را دگرگون ساز

چکیده

اگر به دنبال یک کتابچه راهنمای ساده و خوانا در مورد تغییر عادات روزانه خود هستید، این راه حل های کاربردی ارائه می دهد. راهنمای مفید نویسنده جیمز کلیر توضیح می دهد که چگونه ساختن روال های جدید و پایبندی به الگوهای جدید می تواند منجر به تغییر پایدار شود. او شما را تشویق می کند تا با استفاده از یک هدف مبتنی بر هویت، تغییرات کوچک و تدریجی ایجاد کنید، بدون اینکه نگران ظاهر یا نتایج نهایی باشید. او نحوه تغییر ادراک از خود و کارهای روزمره را توضیح می دهد. getAbstract این راهنما را به طرفداران کتاب های خودیاری و کسانی که می خواهند عادت بد خود را تغییر دهند توصیه می کند.

توضیحات

برداشتن
• همه با رفتارهای ناسالم دست و پنجه نرم می کنند. برای ترک یک عادت بد، آن را جایگزین کنید.
• برای ایجاد یک عادت جدید، از کوچک شروع کنید. یک هدف بزرگ بگیرید و آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید.
• بهترین راه برای تغییر این است که به روال پیروی از این مراحل کوچک هر روز وارد شوید.
• شکل‌گیری عادت بر اساس «3 R’s تغییر عادت» است: «یادآوری، روتین، پاداش».
• گاهی اوقات نمی توانید به روال خود پایبند باشید. فقط در اسرع وقت به آن برگرد وقتی موفق شدید به خودتان پاداش دهید.
 
خلاصه
همه با رفتارهای ناسالم دست و پنجه نرم می کنند. افتادن به عادات بد آسان است. با این حال، می توانید عادت های بد را قدم به قدم تغییر دهید. این مشاهدات را با اطلاعات دنیای علم ترکیب کنید تا تحولات پایدار ایجاد کنید.
بهترین راه برای تغییر، وارد شدن به روال پیروی از عادات جدید روزانه است. بسیاری از اطلاعات خودیاری موفقیت های یک شبه را به نمایش می گذارند و تغییرات عظیمی را که ظاهراً بلافاصله رخ می دهند، در بوق و کرنا می کنند. تمرکز بر چنین داستان هایی بهترین روش برای تغییر نیست. درعوض، به نحوه برخورد خود با روال روزانه خود توجه کنید تا در تغییر خود به روش های مثبتی که می خواهید، شتاب ایجاد کنید. تغییر از تصمیمات کوچک در طول زمان ناشی می شود، بنابراین با تلاش برای ایجاد تغییرات بزرگ خیلی سریع، خود را غرق نکنید.
"اگر بذری را در محل مناسب بکارید، بدون تسلیم شدن بیشتر رشد خواهد کرد. من معتقدم این بهترین استعاره برای ایجاد عادت است.» (پروفسور استنفورد B.J. Fogg)
ایجاد یک عادت مستلزم پیروی از "3 R's تغییر عادت" است: "یادآوری، روتین و پاداش". عادات از یک الگوی سه مرحله ای پیروی می کنند. یادآوری، محرک اولیه ای است که یک رفتار را شروع می کند. کاری که قبلاً از روی عادت انجام می دهید، محرک خوبی است. روال عادتی است که شما از آن پیروی می کنید. پاداش، تقویتی است که از الگوهایی که در مراحل کوچک انجام می دهید، دریافت می کنید. اتخاذ عادات جدید مبتنی بر هویت می تواند درک شما را از اینکه چه کسی هستید تغییر دهد. تصمیم بگیرید که می خواهید چه کسی باشید و با یک سری "پیروزی های کوچک" در آن مسیر قرار بگیرید. ترکیب تلاش برای هویت بهبود یافته با سه R به شما کمک می کند تا به تغییر دائمی برسید.
عادات روزانه – روال های کوچکی که قابل تکرار هستند – چیزی هستند که رویاهای بزرگ را به واقعیت تبدیل می کنند. رویای بزرگ داشته باشید، اما از کوچک شروع کنید.»
برای ایجاد یک عادت جدید، "از کوچک شروع کنید." برای ترک یک عادت بد، آن را جایگزین کنید. مردم یک تصور غلط مشترک دارند مبنی بر اینکه برای موفقیت باید به تغییرات بزرگ دست پیدا کنید. بهترین عادات کم شروع می شوند. به عنوان مثال، اگر می خواهید مسابقه ای را اجرا کنید، هر روز با پنج دقیقه دویدن شروع کنید. گام های کودک تغییرات پایداری را ایجاد می کند که در نهایت شما را به فردی که می خواهید تبدیل می کند. به خود ثابت کنید که می توانید به هویتی که می خواهید برسید. یک هدف بزرگ بگیرید و آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید. گام های کوچک را روزانه دنبال کنید. مهلت تعیین نکنید؛ "برنامه ای" تنظیم کنید و آن را دنبال کنید.
آیا زمان کافی برای انجام یک تمرین کامل ندارید؟ فقط چمباتمه بزن آیا زمان کافی برای نوشتن مقاله ندارید؟ یک پاراگراف بنویس. آیا زمان کافی برای انجام یوگا ندارید؟ ده ثانیه وقت بگذارید و نفس بکشید.»
گاهی اوقات نمی توانید به روال خود پایبند باشید. وقتی تمرین تغییر عادت خود را ترک کردید، دوباره شروع کنید. اگر برنامه ای برای بازگشت به مسیر دارید، توقف مشکلی نیست.

مشاهده بیشتر
نظر کاربران
امتیاز
0
0
0
0
0
میانگین 0
کل رای ها0
0